Istorija

1974


Valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ – vienas žinomiausių Lietuvos profesionalių chorų. Kolektyvo įkūrimo data – 1974 metų gruodžio 31 d. Tai buvo pirmasis tuomečio senosios muzikos ansamblio koncertas, kuris išaugo į gražią tradiciją – kasmet rengiamus naujametinius koncertus. Dirigento Sigito Vaičiulionio įkurtas vokalinis senosios muzikos ansamblis vienintelis Lietuvoje tada dainavo Renesanso ir Baroko epochų kompozitorių kūrinius. Iš pradžių kolektyvą globojo Šiaulių pedagoginis institutas, o vėliau – Šiaulių aukštesnioji muzikos mokykla.

1979


Suteiktas liaudies kolektyvo vardas ir choras pavadintas „Polifonija“.

1986


„Polifonijai“ suteiktas profesionalų statusas ir ansamblis tapo Lietuvos valstybinės filharmonijos Šiaulių valstybiniu kameriniu mišriuoju choru.

1998


„Polifonija“ atsiskyrė nuo Lietuvos nacionalinės filharmonijos Šiaulių skyriaus ir tapo atskira koncertine organizacija.

2004


Kolektyvas šventė savo trisdešimties metų jubiliejų.

2006 – 2010


Kolektyvą palikus ilgamečiams jo vadovams Danutei ir Sigitui Vaičiulioniams, „Polifonijai“ vadovavo Gediminas Ramanauskas.

2011


Choro vadovo pareigas užėmė Tomas Ambrozaitis.

2015


Tomas Ambrozaitis tapo choro meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu. Nuo 2015 metų laikinai vadovo pareigas užėmė Aurelija Čižauskaitė-Butkaliuk.

2016


Meno vadovo ir dirigento pareigas užėmė Egidijus Kaveckas. Įstaigos vadove tapo Nijolė Saimininkienė

2017


Meno vadovo ir dirigento pareigas vėl užėmė Tomas Ambrozaitis.