BALANDŽIO 11 D. 18 val. GAIVUS KLASIKOS GURKŠNIS

„Pasaulyje vis daugėjant susirgimų depresija ir sveikatos specialistams ją jau skelbiant XXI a. liga, mokslininkai vis labiau gilinasi į alternatyvius depresijos gydymo būdus. Vienas iš tokių daugeliui dar neatrastų kelių įveikti nuotaikos sutrikimus neabejotinai yra klasikinė muzika.“ Teigiama lrt.lt publikuotame strapsnyje. Pasaulio mokslininkai jau daugelį metų tiria teigiamą klasikinės muzikos poveikį žmogaus organizmui. Kiekvienais metais teigiamų atsiliepimų ir įrodymų skaičius tik didėja.
Šiaulių kamerinė salė „Polifonija“ kartu su Lietuvos nacionaline filharmonija kviečia į išskirtinę klasikinės muzikos programą, kurios metu galėsite mėgautis ne tik užsienio, bet ir lietuvių kompozitorių kūriniais.

PROGRAMĄ ATLIKS:
Dovilė Kazonaitė (sopranas)
Čiurlionio kvartetas:
Jonas Tankevičius (I smuikas)
Darius Dikšaitis (II smuikas)
Gediminias Dačinskas (altas)
Gleb Pyšniak (violončelė)

Programoje skambės Giacomo Puccini, George Bizet, Balio Dvariono, Giedriaus Kuprevičiaus, Algimanto Bražinsko, Laimio Vilkončiaus ir kt. kompozitorių kūriniai.

Solistė DOVILĖ KAZONAITĖ gimusi 1986 m. Savo muzikinį kelią pradėjo Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijoje, o vėliau ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė choro dirigavmo specialybę. 2013 m. D. Kazonaitė įgijo dainavimo bakalauro ir magistro diplomus doc. Astos Krikščiūnaitės klasėje. Šiuo metu dainininkė Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre atlieka Aninos vadmenį G. Verdi operoje „ La Traviata“ bei Barbarinos bei Kerubino vaidmenis W. A. Mozarto operoje „Le nozze di Figaro“. Taip pat Marcelės vaidmenį A. Bražinsko muzikiniame spektaklyje „Žemės paukščiai“ su Valstybiniu dainų ir šokių ansambliu „Lietuva“. 2017 m. solistė pelnė “Metų operos vilties” titulą už Grafienės vaidmenį Johanno Strausso operetėje „Vienos kraujas“.

ČIURLIONIO KVARTETAS – Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinės muzikos Mikalojaus Konstantino Čiurlionio (1875–1911) vardo ansamblis, susibūręs 1968 m., jo nariams tebestudijuojant Lietuvos muzikos akademijoje. Vėliau, jie tobulino meistriškumą pas Borodino, Tanejevo, Tatrai kvartetų narius profesorius D. Šebaliną, V. Ovčareką, V. Tatrai.
1990 m. Čiurlionio kvartetui pirmajam iš mūsų šalies menininkų buvo suteiktas aukščiausias apdovanojimas – Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. 2004 m. tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse Šveinfurte (Vokietija) ansamblis laimėjo II premiją, buvo apdovanotas Lietuvos muzikų sąjungos „Auksiniu disku“. 2005 m. didelio užsienio publikos ir spaudos susidomėjimo sulaukė Čiurlionio kvarteto koncertai pasaulinėje parodoje „EXPO Aichi“ Japonijoje ir pristatymas VCD formatu pasaulinėje „MIDEM 2005“ mugėje Prancūzijoje. Kvartetas koncertavo visoje Europoje: nuo Islandijos iki Rusijos ir nuo Norvegijos iki Italijos; taip pat Kanadoje, JAE, JAV, Meksikoje, Japonijoje bei Kinijoje, griežė tokiose salėse kaip Leipcigo „Gewandhaus“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Bonos „Beethovenhaus“, Berlyno „Schauspielhaus“, Paryžiaus „Musée d’Orsay“ ir daugelyje kitų, prestižiniuose festivaliuose „Prahos pavasaris“, „Berliner Festwochen“, „Vlaanderen“, „Janačkuv Mai“, „Moravijos ruduo“, Šlėzvigo-Holšteino, „Meranofest“, „Europamusikale“, „Amadeo“ Zagrebe. O po debiuto garsiojoje Londono „Royal Festival Hall“ kultūros žurnalas „Musical Opinion“ rašė apie nuostabią, tiesiog genialią kūrinių interpretaciją, kuri Londono kamerinės muzikos mėgėjams priminė, kaip turi būti atliekama kvarteto muzika.
Kvarteto nariai scenoje pasirodo ir kaip solistai, dalyvauja įvairiuose ansambliuose ir kūrybiniuose projektuose, tarptautinių konkursų vertinimo komisijose, veda meistriškumo kursus. Čiurlionio kvartetas groja unikaliais XVIII a. italų meistrų instrumentais.

Bilietų kaina 10 ir 7 € (nuolaida taikoma moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliems pateikus pažymėjimą).

Bilietus galite įsigyti Polifonijos kasoje (Aušros al. 15) ir visose Ticket Market kasose.
Bilietų rezervacija telefonu: (8 41) 52 52 07