Koncertas tyri garsai

Balandžio 6 dieną 17:00 Šiaulių koncertų salėje „Polifonija“ vyks Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos abituriento, tęsiančio solinio dainavimo pamokas Šiaulių „Juventos“ progimnazijoje, Deivido Bartkaus ir nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos abiturientės, kuri taip pat mokėsi Šiaulių „Juventos“ progimnazijoje fortepijono specialybės, Ugnės Grinkevičiūtės vokalinis ir instrumentinis koncertas.

Deividas Bartkus (baritonas) dainavimo subtilybių pradėjo mokytis prieš penkerius metus Šiaulių „Juventos“ progimnazijoje pas mokytoją Algirdą Gumuliauską. Jis sparčiai tobulėjo, tapo daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatu ar diplomantu, 2018 metais pelnė respublikinio televizijos konkurso „Dainų dainelė“ laureato vardą ir gavo specialųjį žiūrovų prizą, pasirodė nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos dvyliktokų operoje „Žuvėdra“, kurioje gavo vieną iš pagrindinių vaidmenų, Šiaulių miesto mokinių muzikos olimpiadoje savo amžiaus kategorijoje laimėjo pirmąją vietą. Deividas ne tik atlieka muziką, tačiau taip pat pats ją kuria įvairios sudėties ansambliams bei rašo kai kurių žinomų kūrinių aranžuotes. Deivido Bartkaus repertuaras susideda iš įvairių akademinės vokalinės muzikos kūrinių, parašytų tokių žinomų kompozitorių kaip W. A. Mocartas, F. Šubertas, taip pat lietuvių liaudies dainų ir Lietuvos estrados muzikos, jau tapusios klasika. Šio repertuaro labiausiai pasisekusius kūrinius Deividas atliks koncerte.

Ugnė Grinkevičiūtė fortepijono specialybės mokytis pradėjo dar „Juventos“ progimnazijoje pas mokytoją Daivą Bugaičiuk. Ugnė jau nuo pat mažens rodė išskirtinį talentą ir atsidavimą muzikai. Dar mokydamasi progimnazijoje tapo respublikinių ir tarptautinių konkursų laureate. Baigusi septintąją progimnazijos klasę Ugnė įstojo į nacionalinę Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklą, fortepijono specialybę. Čia ją ugdė mokytoja Gabrielė Kondrotaitė. Toliau tęsdama savo sėkmės kelią fortepijono srityje pelnė dar daugiau laureato diplomų tarptautiniuose ir respublikiniuose konkursuose, tokiuose kaip nacionalinis Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkursas (laureatas), republikinis J. S. Bacho pianistų konkursas (laureatas), tarptautinis pianistų konkursas „Giovani Musicisti“ Italijoje (III vieta), tarptautinis Peter Toperczer pianistų konkursas Slovakijoje (III vieta), tarptautinis pianistų konkursas „Edelweiss“ Austrija (II vieta). Šio vakaro koncerte skambės J. S. Bacho, L. van Bethoveno, F. Šopeno, S. Rachmaninovo, M. K. Čiurlionio kūriniai fortepijonui.

Šie talentingi, muziką mylintys jaunuoliai, sutelkę visą savo patirtį ir žinias bei padedami savo mokytojų ruošia koncertą „Tyri garsai“. Šiame koncerte Deividas ir Ugnė pademonstruos per visus dvyliką metų muzikos srityje sukauptą patirtį, atlikdami pačius sėkmingiausius ir geriausiai įvertintus kūrinius iš savo repertuaro. Jiems padės Panevėžio muzikinio teatro solistė Elena Kalvaitytė Vitkauskienė (sopranas), taip pat Panevėžio muzikinio teatro bei Kauno muzikinio teatro solistas Ramūnas Urbietis (baritonas).

Tyri garsai final