J. Sakalauskas: „Vaikystėje svajojau būti Supermen’u ir drauge su Batman’u įkurti POP grupę“

Šiaulių kamerinė salė „Polifonija“ vasario mėnesį atidaro naują koncertų ciklą „Kultūra pro atvirą langą“. Atidarymo koncertui programą „Libertango“ paruošė ir atliks baritonas Jonas Sakalauskas ir akordeonistas Laimonas Salijus.

Jonas Sakalauskas – dainininkas, turintis didelę patirtį didžiosiose scenose, dainuojantis kartu su grupe „El Fuego“, vadovaujantis Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui bei visuomet pilnas idėjų naujiems projektams. Atlikėjas Šiauliams vasario mėnesį pristatys naują programą su akordeono virtuozu Laimonu Salijumi. J. Sakalauskas apie save atsiliepia kukliai ir atskleidžia savo vaikystės svajones.

Kokią muziką mėgstate klausytis, kai būnate vienas ir nereikia niekur skubėti?

Mėgstu klausytis tylą. Ramybė ir tyla – geriausia muzika. Tačiau, muzika man reiškia labai daug, ji neatskiriama mano dalis. Klausau labai įvairios muzikos, renkuosi ją pagal tos akimirkos nuotaiką. Atlikėjo neišskirčiau, jų pasaulyje tiek daug ir jie tiek skirtingi, kad vieną įvardinti būtų sudėtinga. Daugiausia muzikos išgirstu vairuodamas automobilį, kai klausau radiją (mėgstama LRT klasika, Jazz FM, Žinių radijas) ar man dovanotus kompaktus, o ten dabar Sauliaus Petreikio kompaktinis diskas “Dzūkija“. J. Petreikio kūriniai lydi mane visas keliones, mane nuramina. Mano vaikai išgirdę šio atlikėjo dainas visada užmiega.

Ar nuo mažens svajojote tapti dainininku?

Vaikystėje svajojau būti Supermen’u ir drauge su Batman’u įkurti POP grupę, tačiau tai liko tik svajonė. Vėliau planavau tapti ekologu, dar vėliau gitaristu, kompozitoriumi. Konservatorijoje mokiausi choro dirigento specialybės. Dabar daugiau kaip 15 metų einu dainininko keliu.

Šiauliams esate parengę išskirtinę programą su Laimonu Salijumi. Ko publika gali tikėtis vasario 1-ąją atėję į koncertą „Libertango“?

Tai bus tikrai labai gražus ir nuotaikingas koncertas. Publika išgirs ir lyriškų, ir aistringų kūrinių bei komiškų dainų. Man visada smagu rodyti šią programą, nes kaskart publika lieka labai laiminga. Aišku, Jūs tikrai išgirsite A. Piazzolla „Libertango“, kurią Laimonas atlieka tiesiog tobulai.

Įvardinkite tris dalykus, kurie Jus sieja su scenos partneriu Laimonu Salijumi:

Vienodas požiūris į darbą, ryšys su publika ir bendras stiliaus pojūtis.

Mes scenoje ir repeticijų salėje puikiai sutariame, labai gerbiame vienas kitą. Po pirmo koncerto su Laimonu supratau, kad tai puikus muzikantas, su kuriuo norėčiau paruošti labai įvairių programų.

O iš esmės, Laimonas man geriausias Lietuvos akordeonistas.

Laimonas Salijus – jaunosios kartos akordeono virtuozas, daugelio respublikinių bei tarptautinių konkursų JAV, Ukrainoje, Kanadoje, Rusijoje, Italijoje, Slovėnijoje, Kroatijoje, Estijoje, Latvijoje nugalėtojas ir prizininkas. 2015 m. Pasaulio akordeonistų čempionatuose „Pasaulio Taurė” ir „Pasaulio trofėjus” gavo antrojo akordeonisto pasaulyje titulą.

Trumpai pakalbinome ir patį L. Salijų:

Pabandykite atspėti, kokias tris panašias savybes su Jumis įvardino Jonas Sakalauskas.

Ekspresyvumas, šalti nervai ir ansambliškumas.

Jeigu susitiktumėte su A. Piazzolla ir G. Gershwin, ko paklaustumėte?

A. Piazzolla paklausčiau, ar jis galėjo pagalvoti, kad „Libertango“ taps vienu žymiausiu ir daugiausiai atliekamu jo kūriniu? G. Gershwin – kokį vaidmenį savo muzikoje jis skirtų akordeonui?

Jums įdomiau būti mokiniu ar mokytoju?

Mokytoju tapau prieš keletą metų, o mokiniu liksiu visą gyvenimą. Mėgaujuosi kiekvienu nauju išmoktu kūriniu, išgirsta nauja interpretacija.

Vasario 1 d. 18 val. Šiaulių kamerinėje salėje „Polifonija“ (Aušros al. 15, Šiauliai) publika turės galimybę susitikti su Jonu Sakalausku (baritonas) ir Laimonu Salijumi (akordeonas) koncerte „Libertango“, kuriame skambės A. Piazzolla ir G. Gershwin kūriniai.

Daugiau: https://www.etaplius.lt/vaikysteje-svajojau-buti-supermen-u-ir-drauge-su-batman-u-ikurti-pop-grupe-jonas-sakalauskas