Kai tėvai – muzikai, vaiko lemtis aiški?

Robertas Šervenikas – diringentas, vertinamas už aktyvią ir įvairialypę kūrybinę raišką – lietuvių kompozitorių simfoninių kūrinių premjeras bei įtaigias ir brandžias šiuolaikinės ir klasikinės muzikos interpretacijas. Kartu su sūnumi Justu Šerveniku šiuo metu ruošiasi bendram projektui „Pavasaris su Bachu“, kuriame Justas Šervenikas atliks fortepijono partiją, taip pat gros ir Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas ir vyr. Dirigentas Sergej Krylov), concerto dirigentas Robertas Šervenikas.

Justas Šervenikas, paklaustas ar dažnai kartu koncertuoja su tėčiu, užsiminė, kad norėtųsi dažniau. Robertas pasidalino, kad kartu su sūnumi jau yra grojęs Klaipėdoje, Kaune, ir Meksikoje (San Luis Potosi) bei pasidžiaugė galimybe kartu groti ir Šiauliuose.

Kai tėvai – muzikai, vaiko lemtis aiški?

Robertas: Kai abu tėvai muzikai, tai natūralu, kad vaikas girdi muziką namie, lankosi koncertuose, girdi pokalbius apie muziką. Vaikystėje neturėjom noro ugdyti sūnų profesionaliu muziku, bet skatinom domėtis muzika, mokėti ją pajusti, suprasti kas yra vertinga ir amžina. Pasirinkti muziko kelią jis vėliau nusprendė pats ir aš tuo labai patenkintas. Kai žmogus daro tai kas jam patinka, tai yra gera.

Justas: Niekada nebuvo atviro agitavimo eiti šiuo keliu, tačiau pačiam pasirinkus jį gavau visapusišką pagalbą iš abiejų savo tėvų. Tą jaučiu ir šiandien, ir tikiuosi tai išliks, kol būsiu šioje profesijoje.

Muzikiniai skoniai skirtingi

Justas: Yra kompozitoriai kurių muziką aš itin mėgstu klausytis, tačiau pats kol kas nesiimu jų groti. Manau, kad mano muzikinis skonis yra siauresnis nei tėčio.

Robertas: Mūsų repertuaras labai skiriasi. Aš diriguoju įvairius kūrinius orkestrui, operas, baletus, instrumentinis koncertus su orkestru. Justas daugiau groja kamerinės muzikos.

Mylimiausias kompozitorius tas, kurio muziką atlieku

Tiek Justas, tiek Robertas puikiai Sutaria vienu klausimu – mylimiausio kompozitoriaus pasirinkimu.

Robertas: Neturiu vieno mėgstamo kompozitoriaus, stengiuosi kad mėgsmiausias būtų tas, kurį diriguoju.

Justas: Šią savaitę ir iki kovo pirmosios vėlyvaus vakaro mano pats mėgstamiausias kompozitorius yra ir bus J.S.Bachas, o nuo kovo antrosios kelioms savaitėms mylimiausi bus Bachas, Berliozas, Rachmaninovas ir Ravelis, kovo gale laukia labai trumpas romanas su Kabalevskio ir Finzi muzika. Noriu pasakyti, kad mylimiausia – ta muzika kurią tuo metu turi atlikti.

Išvysti šiuos Lietuvos muzikinio pasaulio grandus vienoje scenoje – išskirtinė galimybė šiauliečiams ir miesto svečiams.

Robertas: J. S. Bacho koncertus praėjusiais metais Justas grojo Anglijoj, dabar puiki proga atlikti Lietuvoje.

Nuotraukos: E. Tamošiūno, I. Gelūno, D. Matvejevo

R. J. Servenikai_ nuotrauka I. Gelūno

R.Servenikas_foto_d.matvejevas

Justas Servenikas_E. Tamosiuno nuotr.