Kaip per mėnesį tapti choristu, arba Ką bendro turi „Brexit” ir „Polifonija“

Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ visus, vertinančius profesionaliąją muziką, kviečia išties neeilinei avantiūrai. Artėjančio jubiliejinio – jau 35-ojo – velykinės muzikos festivalio atidarymo koncerto staigmena taps projektas, šmaikščiu pavadinimu „Čia ne BREXIT, o RESURREXIT. Ne bėk, o junkis“. Įspūdingą pasaulinės klasikos kūrinį – Georgo Frydricho Hendelio „Aleliuja“ – kartu su chorais „Polifonija“ ir „Dagilėlis“, Šiaulių kameriniu orkestru atliks… vos keliose repeticijose dalyvavę mėgėjai.

35-ojo velykinės muzikos festivalio „Resurrexit“ atidarymo vakarą kartu su chorais „Polifonija“, „Dagilėlis“ ir Šiaulių kameriniu orkestru nedidelis, tačiau išties spalvingas choras giedos garsųjį „Aleliuja“ iš Hendelio oratorijos „Mesijas“. Šis koncertas choristams – nemenkas iššūkis, mat visi jie ne tik kad mato vieni kitus vos antrą ar net pirmą kartą, bet ir repetuoja tik antrąsyk. Būtent tokia ir buvo projekto idėja – pakviesti muzikai neabejingus šiauliečius ir viso krašto žmones drauge su profesionalais atidaryti jubiliejinį festivalį, tapti jo dalimi.

Kol kas projekte užsiregistravo apie 20 visiškai skirtingų profesijų, amžiaus, pomėgių ir muzikinių patirčių dalyvių. Tarp jų – ir garbaus amžiaus pensininkai, ir Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokiniai, ir valstybės tarnautojas, ir muzikai, ir mokyklos direktorius, ir daugelio kitų sričių atstovai. Vieniems susibūrimas į tokį neeilinį chorą – iššūkis sau, kitiems – nostalgiški prisiminimai, tretiems – tiesiog smagi avantiūra, tačiau visi prisipažįsta su nekantrumu laukiantys bendro rezultato.

Trumpam suburtam chorui vadovaujantis „Polifonijos“ chormeisteris pasakoja, kad pirmosios repeticijos – gana sklandžios. Šiokių tokių netikslumų pasitaiko, tačiau laiko jiems ištaisyti dar yra. Juolab kad šiuo atveju nepriekaištingas kūrinio atlikimas nėra svarbiausia.

Chormeisteris primena, kad norintys įsilieti į šį neįprastą margą chorą dar turi tokią galimybę.

Kaip šis improvizuotas choras drauge su tikrais grandais atliks įspūdingąjį „Aleliuja“, visi muzikos gerbėjai galės išgirsti antrąją šv. Velykų dieną – balandžio 17-ąją – miesto Katedroje. Tai bus paskutinis ir, ko gero, pats ryškiausias 35-ojo festivalio „Resurrexit“ atidarymo koncerto kūrinys.