MUZIKA PRO ATVIRĄ LANGĄ – IR PAVASARĮ

 

2018 metų rudenį pradėjome koncertinių sezonų ciklu „Muzika pro atvirą langą“. Šiaulių publikai buvo pasiūlyti įvairių profesionalaus scenos meno žanrų koncertai – nuo fortepijoninės muzikos iki autentiško argentinietiško tango.

Pavasario sezonui vėl turime naujų idėjų paketą – planą, ką pasiūlyti Šiaulių miesto publikai. Tęsdami koncertinį ciklą, pavasario sezone atveriame platų spektrą Lietuvos padangėje kylančių klasikinės muzikos žvaigždžių ir jau pasaulyje žinomumą pelniusių muzikinių kolektyvų. Vienas tokių – Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Sergej Krylov), apkeliavęs beveik visas Europos šalis, pasiekę Šiaurės ir Pietų Ameriką, Kubą, Egiptą, Pietų Afrikos Respubliką, Jungtinius Arabų Emyratus, Australiją, Kiniją, net šešis kartus – Japoniją. Jų repertuaras siekia nuo žymiausių klasikų parašytos muzikos iki šiuolaikiškų kūrėjų. Orkestro šiuolaikiškumą liudija pastarosiomis dienomis įrašytas garso takelis su Andriumi Mamontovu, tačiau Šiaulių kamerinėje salėje „Polifonija“ Lietuvos kamerinis  orkestras laikysis tradicijos – atliks programą „Pavasaris su Bachu“. Šiame koncerte susitiksime su garsia muzikų šeima: diriguos Lietuvos nacionalinės premijos laureatas Robertas Šervenikas, o jo sūnus pianistas Justas Šervenikas skambins J. S. Bacho kūrinius.

Kitas metų atradimas Šiauliams – unikalaus balso savininkė Dovilė Kazonaitė. Ji 2013 metais įgijo dainavimo bakalauro ir magistro diplomus doc. Astos Krikščiūnaitės klasėje. Šiuo metu ją dažnai galima pamatyti Lietuvos operos ir baleto teatro scenoje, kur ji dalyvauja spektakliuose,  atlikdama gana sudėtingus vaidmenis: Anina G. Verdi operoje „ La Traviata“ bei Barbarinos ir Kerubino vaidmenis W. A. Mozarto operoje „Le nozze di Figaro“. Todėl tikimės, kad kartu su Čiurliono kvartetu Šiauliams D. Kazonaitė įkvėps tikrą „Gaivų klasikos gurkšnį“.

2019 metų kamerinės salės „Polifonija“ sezoną pradėsime prisiminimais ir nukeliausime į kažkada jau girdėtus ir pamirštus Šiaulių mieste atlikėjus. Rimvydas Kisevičius ir Giedrė Žalytė – fortepijonų duetas, žadantis suteikti naują prasmę fortepijoninei muzikai ir nukeliantis į gražiausių fortepijono muzikos kūrėjų gyvenimus.

Pavasaris žavi savo žydėjimu ir gausiu švenčių, skirtų patiems artimiausiems, skaičiumi. Kamerinėje salėje „Polifonija“ minėsime Šv. Valentino dieną su programa „1000 ir 1 meilės pasaka“, kurioje aktorė Miglė Polikevičiūtė ir styginių duetas Agnė Doveikaitė (smuikas) bei Aurimas Driukas (gitara) papasakos įstabiausias meilės pasakas. Jau tradicija tampanti frankofonijos diena, šiais metais bus minima kartu su Prancūzijoje gimusia ir augusia dainininke Clotilde Solange. Ji šiuo metu gyvena ir kuria Lietuvoje, o Šiauliuose pasirodys su fortepijono virtuozu Luku Gedvilu pristatys nuostabiausių visų laikų prancūziškų kūrinių rinkiniu „Midnight in Paris“ (Vidurnaktis Paryžiuje).

Sezoną užbaigsime palinkėjimu ir padėka kiekvienai mamai – gegužės 5 d. kviesime į koncertą, skirtą Motinos dienai, kuriame dainuos valstybinis choras „Polifonija“.

Naujajam „Muzikos pro atvirą langą“ sezonui jau parengti abonementai, kure leis pasirinkti ir susiplanuoti savo norimus susitikimus su puikiais atlikėjais. Juos jau galite įsigyti „Polifonijos“ kasoje.