Nuaidėjo paskutiniai festivalio „Resurrexit“ akordai

Kartu su Atvelykiu baigėsi ir seniausias reprezentacinis miesto profesionalaus meno festivalis „Resurrexit“, kuris šiemet Šiaulių krašto publiką džiugino jau 36-ąjį kartą. Festivalio baigiamasis koncertas nudžiugino šedevrais iš pasaulio muzikos aukso fondo.

Įspūdingu koncertu Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje su klausytojais ir profesionalaus meno gerbėjais atsisveikino festivalis „Resurrexit“. Baigiamajam pasirodymui pasirinkta klasicizmo epochos genijaus Volfgango Amadėjaus Mocarto kūryba.

Pirmiausiai skabėjo Karūnavimo mišios, po jų mišparai „Vesperae Solennes de Confessore“, o pačioje pabaigoje tikras Prisikėlimo himnas – „Aleliuja“ iš G.F. Hendelio oratorijos „Mesijas“. Puikią muziką preciziškai atliko Lietuvos kamerinis orkestras, chorai „Vilnius“ ir „Polifonija“, o taip pat solistai: Viktorija Miškūnaitė (sopranas), Nora Petročenko (mecosopranas), Tomas Pavilionis (tenoras), Eugenijus Chrebtovas (bosas).

Didžiulis būrys atlikėjų pakluso festivalio meno vadovo Tomo Ambrozaičio batutai.

„Šis festivalis keičiasi, jo muzika šiemet užpildė daugybę regiono koncertų salių. Žiūrovai gausiai rinkosi į pasirodymus. Tai rodo, kad tiek mūsų kraštui, tiek visai Lietuvai aukštoji kultūra yra labai reikalinga. Dėkoju kiekvienam atlikėjui, atvykusiam į mūsų festivalį ir prisidėjusiam prie šių profesionalių pasirodymų ciklo. Jūs savo misiją atlikote nepaprastai gerai“, – dėkojo festivalio globėjas, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Pirmą kartą Lietuvoje ir tik festivalyje „Resurrexit“ dalyvavo garsus italų dirigentas Ferdinando Sulla, 2018 m. Estijos eurovizijos nugalėtoja Elina Nečajeva, latvių perkusininkas Mikus Balinš.

Teatrinio meno gerbėjai visiškai anšlaginiame vakare Polifonijos salėje susitiko su buvusia Šiaulių dramos teatro aktore Nijole Narmontaite, atlikusia operos primadonos Marijos Kalas vaidmenį muzikiniame spektaklyje „Meistriškumo pamoka“, o Nedos Malūnavičiūtės gerbėjų gausą sunkiai sutalpino Pakruojo sinagoga.

Pirmą kartą Šiaulių koncertinio gyvenimo istorijoje į festivalį buvo surinkti visų Lietuvos orkestrų geriausi instrumentininkai ir primarijai, parengę ir Šiauliuose įgyvendinę bendrą programą „Baroko perlai“.

XXXVI tarptautinis muzikos festivalis „Resurrexit“ prasidėjo antrąją Šv. Velykų dieną ir tęsėsi visą Velykinę savaitę.

Šiaulių miesto savivaldybės
Bendrųjų reikalų skyriaus informacija