Pianistas iš Italijos Vincenzo Cipriani su V. Genyte ir T. Pavilioniu Šiauliuose surengs kalėdinį dainų vakarą „O Sole Mio“

Artėjant didžiosioms metų šventėms, artėja ir įspūdingas koncertas šiauliečiams ir miesto svečiams. Už lango šurmuliuojant šventinei karštinei, prodiusavimo kompanija Arts Libera International kviečia visus, neabejingus gerai muzikai, jau gruodžio 14 d. apsilankyti įspūdingame koncerte „O Sole Mio“. Šiam projektui savo talentus sujungė trys unikalūs muzikantai – Italijos kompozitorius ir pianistas Vincenzo Cipriani, unikalaus balso dainininkė Vaida Genytė ir romantiškasis tenoras Tomas Pavilionis.

Atlikėjai susitiks kartu didžiojoje scenoje uždegti mūsų širdis pozityvumui. Kartu su jais pasirodys ir Šiaulių kamerinis choras „Polifonija“. Chorui diriguos „Polifonijos“ meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Tomas Ambrozaitis. Artėjant koncertams garsusis Italijos kompozitorius ir pianistas Vincenzo Cipriani sutiko pasidalinti pasiruošimo įspūdžiais su mūsų skaitytojais.

Kaip kilo idėja visiems susivienyti į šį projektą?

Prisijungti įgyvendinant išskirtinį projektą „O Sole Mio“ aš nusprendžiau pirmiausia todėl, jog esu didžiausias itališkų melodijų gerbėjas. Tai melodijos, kurios puikiai atskleidžia ne tik Italijos, bet ir muzikos bendrąją prasme grožį. Be to, ko gero, itališkos melodijos vienintelės pasaulyje gali pasigirti tokiu plačiu žinomumu įvairiausiose šalyse įvairiausiomis pasaulio kalbomis.

Labai džiaugiuosi, jog šiame koncerte išgirsime platų melodijų spektrą, o tarp jų mano kurtas kompozicijas, kurios dar nebuvo pristatytos niekur kitur ankščiau. Skambės dainos ir iš mano muzikinio projekto „Sometimes It`s Only Imagination“, o taip pat ir romantiškosios neapolietiškos melodijos, kurios bus atliekamos tiek solo, tiek choro partijomis.

Koncertų pavadinimas „O Sole Mio“ verčia manyti, jog ir legendinę „O Sole Mio“ publika išgirs netikėtame fone?

Šis kūrinys, kurį galima pavadinti legenda, turbūt yra vienas labiausiai reprezentuojančių Italiją kūrinių, kuris puikiai žinomas visame pasaulyje. Įvairiose šalyse galima išgirsti daug skirtingų jo variacijų. Šį kartą mes paruošėme „O Sole Mio“ chorinį atlikimą, kuris galbūt yra kiek modernus, tačiau nepamirštant ir klasikinio šio kūrinio jausmo.

Tad nors visi scenoje pasirodysiantys muzikantai yra labai skirtingi, būsime kaip šauni komanda, kiekvienas savaip nuspalvinantis šį įspūdingą ir, galima sakyti, šventinį vakarą. Kai žmones vienija vienas tikslas, negali nepasisekti. Šį kartą mus vienys bendra idėja – siekis sukurti kultūrinį tiltą tarp Viduržemio jūros ir Baltijos regiono, pasitelkiant muziką.

Trys profesionalūs menininkai vienoje scenoje – ko gero, teko įveikti kilusius iššūkius tam, kad kiekvienam pavyktų atrasti savo vietą jungtinėje komandoje?

Aš net neabejoju, jog viskas pasiseks puikiai. Žinote, aš jau turėjau galimybę 2014 m. šiek tiek padirbėti su atlikėja Vaida Genyte. Tada supratau, jog tai labai universali ir eklektiška menininkė. Tada ji atliko kelias mano kurtas itališkas dainas su tokiu jausmu, kad jau tuomet supratau, jog turime labai daug bendro. Tad su Vaida, regis, esame jau kiek pažįstami, o štai su Tomu scenoje teks dirbti pirmą kartą. Tačiau neabejoju, jog viskas seksis puikiai.

Artėjant didžiosioms šventėms, visi laukia mažo stebuklo. Ar jo gali tikėtis klausytojai, kurie apsilankys įspūdinguose koncertuose?

Esu įsitikinęs, jog šis renginys bus išskirtinis ir tai bus puiki dovana publikai, kuri įsimins dar ilgam. Tikiu, jog šis koncertas bus puiki proga pajusti tą stebuklą savo širdyje, nes sujungus muziką ir dainas, kurias dovanosime klausytojams, kiekvienas salėje sėdintis žmogus pajus dar daugiau meilės savo širdyje.

Šventinę nuotaiką sustiprins skoninga ir emocinga, Italijos šiluma dvelkianti koncertinė programa – neapolietiškos meilės dainos ir žinomiausi pasaulinio garso kompozitorių Ennio Morricone, Tomaso Albinoni, Andrea Bocelli, Leonardo Cohen, Elton John, The Beatles, Vincenzo Cipriani ir kt. garsių kompozitorių kūriniai.

Tai bus koncertas, kurio Lietuvos meno gerbėjai jau seniai laukė. Šis koncertas – puiki dovana mums patiems, artimiems žmonėms ir visiems tikrojo meno gerbėjams, nes renginys pakerės publiką savo profesionalumu, nuoširdumu, emocingumu, nepakartojama atmosfera ir šiltu bendravimu su žiūrovais. Tai bus atgaiva sielai ir kelionė į magišką muzikos pasaulį, kuriame pradings realybė ir gyvenimo rūpesčiai.

Artistai jau dabar intensyviai ruošiasi įspūdingiems susitikimams su tikrojo meno gerbėjais ir žada nepamirštamą reginį. Kviečiame visus pasitikti artėjančių Šv. Kalėdų stebuklą kartu su charizmatiškais menininkais.

„O Sole Mio“ koncertas vyks gruodžio 14 d. 18 val. Šiauliuose, kamerinėje salėje “Polifonija”.