„Polifonijos“ koncertas Sausio 13-tai – Laisvės gynėjų dienai – Klaipėdoje

Praėjusią savaitę Lietuvoje buvo 27-tą kartą minimos tragiškų Sausio 13-osios įvykių metinės ir Laisvės gynėjų diena. Praleisti šią dieną prasmingai, prisiminant tuos, kurie už mūsų visų laisvę paaukojo gyvybes, kvietė Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras ir Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Tomas Ambrozaitis).

„Polifonijos“ koncertas vyko Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje, įsikūrusioje gana atokiai nuo miesto centro. Klaipėdiečiams ši šventovė yra ne tik maldos namai, bet ir bendruomenės gyvenimo centras, jame verda kultūrinis gyvenimas. Laisvės gynėjų dienai skirto koncerto programoje skambėjo A. Brucknerio, J. Tavernerio ir F. Martino sakralinės muzikos kūriniai. Su polėkiu dainavusiam chorui talkino meistriškai griežęs Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro violončelininkas Matvejus Goldbergas.

Koncerto meninę programą sudaręs „Polifonijos“ meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Tomas Ambrozaitis, pasižymintis nepriekaištinga iškalba, atsiskleidė ir kaip puikus koncerto vedėjas, betarpiškai bendraujantis su publika bei akimirksniu atrandantis su ja ryšį.

Į koncertą susirinkusi publika nustebino choro artistus: „Mus, kaip choristus, maloniai nustebino susirinkusi publika. Mat, keturiasdešimt penktuosius metus skaičiuojantis kolektyvas nuo seno auginantis savo klausytoją, yra itin mėgiamas vyresnės kartos žmonių, ypač, kai pasirodome sakralinėse erdvėse. Šį kartą labai džiugu buvo matyti susirinkus daugiausia jaunosios kartos žiūrovų, kurie atėjo net ir su mažais vaikais. Nuostabu, kad jaunimui svarbu susiburti ir kartu paminėti turbūt svarbiausią šalies naujosios istorijos datą, ir mums be galo svarbu, kad tokią dieną jaunimas renkasi solidžią, rimtąją muziką. Mačiau, kad  susikaupusiuose veiduose spindėjo šviesa,“ – šypsojosi įspūdžiais besidalinantis vienas iš choro „Polifonija“ narių. Ir išties, profesionalų atliekama muzika sinchronizavo jausmus, nardino į katarsį.

Pasibaigus koncertui Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios skliautai aidėjo nuo aistringų aplodismentų ir šūksnių „Bravo!“ „Dieviškai atlikta dieviška muzika! Ši muzika pripildė klausytojus tokių pakilių jausmų, kurių jokios nuotraukos ir joks video įrašas neperteiks! Ne taip jau dažnai klausytojai bažnyčioje ploja atsistoję ir šaukia: „Bravo!“ Ačiū dirigentui Tomui Ambrozaičiui,  Šiaulių chorui „Polifonija“ ir violončelininkui Matvėjui Goldbergui už nuostabų koncertą šią ypatingą dieną – dieną, kuri į Lietuvos istoriją įrašyta amžiams,“ – po koncerto kalbėjo Klaipėdos muzikinio teatro reklamos ir pardavimų skyriaus vedėja Justė Navalinskė.

Už mėnesio Šiaulių valstybinio choro „Polifonija“ laukia dar vienas atsakingas pasirodymas – kartu su Kauno valstybiniu choru, „Vilniumi“ ir LNOBT choru šiauliečiai vasario 16 d. dainuos Lietuvos 100-mečiui skirtame koncerte Vilniuje, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.