„Resurrexit“ startas – Francois Couperin „Sutemų skaitiniai”

Visas straipsnis: https://www.etaplius.lt/resurrexit-startas-francois-couperin-sutemu-skaitiniai

Vakar vakare, 18.30 val. Šiaulių katedroje suskambėjo įžanginis festivalio „Resurrexit“ koncertas. Koncertas nuteikė susikaupimui ir apmąstymams.

DUO BAROCCO: SAULĖ ŠERYTĖ (mecosopranas), RENATA DUBINSKAITĖ (mecosopranas), VAIVA EIDUKAITYTĖ-STORASTIENĖ (vargonai).

Prancūzų baroko kompozitoriaus Francois Couperino „Sutemų skaitiniai“ – tai Didžiosios savaitės Sutemų liturgijai skirtas kūrinys dviems sopranams. Šiandien Europoje tai yra vienas populiariausių kamerinės sakralinės baroko muzikos kūrinių, gretinamas su G. B. Pergolesi „Stabat Mater“.

Dar nuo VIII a. žinoma Sutemų liturgija – pamaldos su specialiais skaitiniais, giesmėmis ir ritualais – paprastai būdavo atliekama iškart po vidurnakčio. Bažnyčios erdvę apšviesdavo vos keliolika žvakių, kurios būdavo viena po kitos užgesinamos po kiekvieno skaitinio, taip simbolizuojant Kristų apleidusius apaštalus. Šioje koncertinėje programoje „Duo Barocco” sugrąžina simbolinį žvakių gesinimo ritualą.

Couperino Didžiojo trečiadienio „Sutemų skaitiniai“ parašyti pagal Senojo Testamento pranašo Jeremijo raudas sugriovus Jeruzalę. Muzikoje girdimos dejonių ir verksmų intonacijos, dramatiški rečitatyviniai epizodai, kuriuose Jeremijas desperacijoje šaukia Dievui tiesiai į veidą, ir dainingos arijos bei duetai. Dainininkės atlieka kūrinį prancūziška lotynų kalbos tartimi, kaip tai buvo būdinga XVIII amžiuje (rengdamos šią programą dainininkės stažavosi Prancūzijoje).

kovo 28 d. konc kovo 29d. (2) kovo 29d

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *