Trys garsūs muzikantai vienijasi jausmingų itališkų dainų kalėdiniams koncertams „O Sole Mio“

Trys garsūs muzikantai vienijasi jausmingų itališkų dainų kalėdiniams koncertams „O Sole Mio“

Už lango pasirodžius pirmajam šaltukui, noromis nenoromis viduje prasideda didžiųjų švenčių laukimas. Šiemet jas galite pasitikti itin stebuklingai. Tuo pasirūpins trys žinomi Lietuvos scenos profesionalai, nusprendę belaukiant Šventų Kalėdų klausytojus pakviesti į išskirtinius dainų vakarus „O Sole Mio” Šiauliuose ir Panevėžyje.

Trys charizmatiški muzikantai – Italijos kompozitorius ir pianistas Vincenzo Cipriani, unikalaus balso dainininkė Vaida Genytė ir romantiškasis tenoras Tomas Pavilionis susitiks kartu didžiojoje scenoje uždegti mūsų širdis pozityvumui. Kartu su jais Šiauliuose pasirodys Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“. Artėjant koncertams V.Genytė bei T.Pavilionis sutiko mūsų skaitytojams papasakoti, kaip vyksta pasiruošimas ir ko tikėtis artėjančiuose koncertuose.

Kaip kilo idėja visiems susivienyti į šį projektą?

V.Genytė: Su Vincenzo Cipriani esame koncertavę festivalyje „Muzikinis rugpjūtis“, kur atlikome itališkų, neapolietiškų dainų programą kartu su Klaipėdos teatro muzikiniu orkestru. Nuo to laiko mūsų draugystė ir toliau gyvuoja. Tad visai neseniai kalbėdami apie kūrybinius planus, nusprendėme ir dar labiau išplėsti melodingiausių itališkų dainų programą. Juolab, kad Vincenzo yra labai talentingas kompozitorius bei pianistas, kiekvienos dainos aranžuotei atiduoda visą savo širdį ir sielą. Taip kūriniai įgauna magiško melodingumo ir netikėtų skambesių. Todėl kartais sakau, kad jį reikėtų ir vadinti melodistu. Jo kūriniai tiesiog pulsuoja melodijomis ir romantika.

Ko gero, klausytojams reikėtų tikėtis ir išskirtinės koncertų programos?

T.Pavilionis: Taip, programa bus labai įvairi ir tikrai įtraukianti. Publika turės galimybę išgirsti ne tik itališkos muzikos legendas – Neapolietiškas dainas, tačiau taip pat nepabėgome ir nuo pasaulietinės muzikos perlų. Programoje skambančios dainos tikrai bus žinomos kiekvienam – gal publika net uždainuos kartu?

Koncertų pavadinimas „O Sole Mio“ verčia manyti, jog ir legendinę Sole Mio“ publika išgirs netikėtame fone?

T.Pavilionis: Žinoma! Juk nedažnai šį kūrinį atlieka džiazistas, miuziklistė ir operos solistas (šypsosi).

V.Genytė: „O Sole Mio“ bus visu pajėgumu! Ją atliksime Šiauliuose su Šiaulių kameriniu choru „Polifonija“ ir Panevėžyje su Panevėžio muzikinio teatro choru. Manau, kūrinį atliksime visi kartu. Turiu omenyje ir susirinkusią publiką. Juk šią dainą žinome visi, tad ir dainuoti galėsime kartu. Tai pozityvi, šviesi, kone magišką žavesį turinti daina.

Trys profesionalūs menininkai vienoje scenoje – ko gero, teko įveikti kilusius iššūkius tam, kad kiekvienam pavyktų atrasti savo vietą jungtinėje komandoje?

T.Pavilionis: Dirbti kartu buvo lengva ir malonu. Kadangi esame skirtingų žanrų muzikantai, todėl ypač daug kuo galime papildyti vienas kitą: originaliomis idėjomis, savo atliekamo žanro stiliaus subtilybėmis. Svarbiausiai, kad vienas kitą išklausome, diskutuojame ir priimame bendrą sprendimą. Manau, kuriant bet kokią programą svarbiausia užduotis yra konkrečios programos pasirinkimas, jos originalumas. Labai svarbu kad programa būtų teisingai sudėta energetiškai. Manau, šias užduotis mums tikrai pavyko puikiai įgyvendinti.

V.Genytė: Man atrodo, jog kuo didesnės pajėgos, tuo visiems drąsiau ir jaukiau įgyvendinti plačias idėjas. Manyčiau, jog problemų tikrai nekilo, nes kiekvienas į savo užduotis žiūrėjome profesionaliai ir kruopščiai atlikome skirtus namų darbus. Tad jau dabar nekantraujame pasimatyti koncertuose su mūsų laukiančia publika.

Artėjant didžiosioms šventėms, visi laukia mažo stebuklo. Ar jo gali tikėtis klausytojai, kurie apsilankys įspūdinguose koncertuose?

T.Pavilionis: Muzika pati iš savęs jau yra stebuklas. Muzika sugeba paliesti kiekvieno širdį, nes tai kalba, kurią supranta kiekvienas. Todėl manau, jog ypač prieš didžiąsias metų šventes muzika gebės sušildyti kiekvieną net jei tuomet už lango bus žvarbiausia žiemos diena. Mes tikrai pasistengsime atsinešti stebuklingą nuotaiką į kiekvieną koncertą.

V.Genytė: Norėčiau visiems palinkėti to stebuklo. Manau, kad stebuklas – tai viltis. O ji visada kartu. Ir to stebuklo visi mes laukiame. Tegul mums visiems jis išsipildo, nesvarbu, bus didelis, ar mažas. Juk jei atliekama muzika yra iš visos širdies, ji tikrai padės stebuklui priartėti prie Jūsų, o kai kam ir išsiskleisti gražiausiais savo pavidalais.

Šventinę nuotaiką sustiprins skoninga ir emocinga, Italijos šiluma dvelkianti koncertinė programa – neapolietiškos meilės dainos ir žinomiausi pasaulinio garso kompozitorių Ennio Morricone, Tomaso Albinoni, Andrea Bocelli, Leonardo Cohen, Elton John, The Beatles, Vincenzo Cipriani ir kt. garsių kompozitorių kūriniai.

Tai bus koncertas, kurio Lietuvos meno gerbėjai jau seniai laukė. Šis koncertas – puiki dovana mums patiems, artimiems žmonėms ir visiems tikrojo meno gerbėjams, nes renginys pakerės publiką savo profesionalumu, nuoširdumu, emocingumu, nepakartojama atmosfera ir šiltu bendravimu su žiūrovais. Tai bus atgaiva sielai ir kelionė į magišką muzikos pasaulį, kuriame pradings realybė ir gyvenimo rūpesčiai.

Artistai jau dabar intensyviai ruošiasi įspūdingiems susitikimams su tikrojo meno gerbėjais ir žada nepamirštamą reginį. Kviečiame visus pasitikti artėjančių Šv. Kalėdų stebuklą kartu su charizmatiškais menininkais.

„O Sole Mio“ koncertas vyks:

Gruodžio 14 d. 18 val. Šiauliuose, kamerinėje salėje “Polifonija”