"Polifonija" introduced its first video clip

"Polifonija" introduced its first video clip

Upload Date : 2019-05-14

Valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ – vienas žinomiausių Lietuvos profesionalių chorų – balandžio 1 dieną pristatė savo pirmąjį vaizdo klipą. Vaizdo klipe atliekama kompozitoriaus Vaclovo Augustino daina „Tykus Tykus“.

Kaip teigia Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ vadovė Nijolė Saimininkienė, Salduvės piliakalnis, kaip filmavimo vieta nebuvo pasirinkta atsitiktinai.

„Šiai dainai buvo reikalingas gražus kraštovaizdis, o Salduvės piliakalnyje yra didelės erdvės, kuriose telpa visas choras. Plius, tai yra Šiaulių identiteto dalis, o mes vis dėl to esame Valstybinis Šiaulių kamerinis choras „Polifonija“. Ir trečia, kraštovaizdis su piliakalniais yra Lietuvos identiteto dalis”, - pasakojo N. Saimininkienė.

Klipą kūrusios įmonės „Webin“ vadovas Dalius Mockevičius pasakojo, jog užduotis buvo sudėtingesnė, nes žmonių kiekis didesnis, tačiau pavyko puikiai ir, galbūt, būtent šis pirmasis video klipas paskatins pačius choristus labiau pasitikėti savo jėgomis būsimiems projektams.

Šio vaizdo įrašo siužetą sudarė pasakojimas apie brandaus amžiaus vyriškį (choro meno vadovas Tomas Ambrozaitis), prisimenantį jaunystę, kaip jis būdamas dar tik bernelis tykiai nuėmė mergelės rūtų vainikėlį. Galų gale lieka tik žirgas, atspindintis senus laikus ir greitai prabėgusią jaunystę.

Klipas buvo filmuojamas praėjusių metų spalį prie Salduvės piliakalnio. Vaizdo klipe nusifilmavo ir Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro atstovas – jojimo instruktorius Gytis Grikavičius.

„Tai buvo mano pirmasis kartas filmuojantis, tad šioks toks jaudulys buvo ir man, ir žirgui. Ilgametė patirtis man padėjo suvaldyti žirgą gana lengvai, taipogi, žirgynas yra šalia Zoknių oro uosto, jie yra pratę prie lėktuvo sukeliamų garsų, tad skraidantis dronas nebuvo didelis iššūkis“, - įspūdžiais dalinosi bernelio vaidmenį atlikęs Gytis Grikavičius.

Vienas pagrindinių klipo veikėjų vaidmenų buvo patikėtas meno vadovui Tomui Ambrozaičiui.

„Mano pirmas jojimas buvo devynerių metų, kai joji be balno kaime, tiesiog įsikibdamas į arklio karčius. Buvau prisiekęs, kad ant žirgo niekas neužkels, bet atėjo diena, kai sau reikėjo pasakyti: dabar jau lipk“, - pasakojo meno vadovas.

Trumpos Gyčio Grikavičiaus instrukcijos padėjo greitai suvaldyti žirgą.

„Pirma mintis žiūrint klipą – labai gražūs žmonės. Žavesys, kad žmogus specialiai nesišypso, nepozuoja, yra toks, koks yra, koks eina per gyvenimą. Čia ir yra tas „Polifonijos“ „kažkas“, ko negali pačiupinėti, nusipirkti – ta neįkainojama sekundė. Koncertuose choro reikia klausytis, o čia reikia žiūrėti“, - sakė T. Ambrozaitis.

Kviečiame pažiūrėti ir įvertinti vaizdo klipą:
https://www.youtube.com/watch?v=1-VnjGNxSU0


Partners