Kol vakaro saulė dar švyti

Kol vakaro saulė dar švyti

2019-11-21

Atlikėjai:

Dalia Michelevičiūtė (aktorė)

Valstybinis Vilniaus kvartetas:
    Dalia Kuznecovaitė (I smuikas)
    Artūras Šilalė (II smuikas)
    Girdutis Jakaitis (altas)
    Augustinas Vasiliauskas (violončelė)

Programoje aktorė Dalia skaitys K. Bradūno, M. Martinaičio, J. Vaičiūnaitės, D. Kajoko ir kt. Lietuvos ir pasaulio poetų eiles, o Vilniaus kvartetas atliks E. Grygo, L. Van Bethoveno, V. A. Mocarto ir kt. kompozitorių kūrinius.


Aktorė DALIA MICHELEVIČIŪTĖ - nuolatos besišypsanti, atvira ir gyvenimo užgrūdinta asmenybė. Ši aktorė kritikų buvo pastebėta tik neseniai baigusi Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kai pradėjo dirbti Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. 1997 metais tarptautiniame teatro festivalyje "Kontakt" Torunėje (Lenkija) D. Michelevičiūtė gavo Geriausios aktorės apdovanojimą už Olgos Sergejevnos vaidmenį Antono Čechovo "Trys seserys" 1997 m. Už vaidmenis S. Parulskio pjesėje "P. S. byla O. K." 1997 m. ji gavo Nacionalinį dramaturgų apdovanojimą. Už Angelės vaidmenį filme "Mėnulio Lietuva" 1998 m. gavo Geriausios aktorės apdovanojimą tarptautiniame Eurazijos kino festivalyje Almatoje (Kazachija). Ji taip pat yra Algio Samulionio konkurso laureatė (1997 m.). Lietuvos kritikų sąjunga D. Michelevičiūtei suteikė Geriausios metų aktorės vardą (1993–1994 m.), o 1998 metais Lietuvos žiniasklaidos ji buvo išrinkta geriausia aktore. D. Michelevičiūtė taip pat yra Anykščių Jono Biliūno gimnazijos Garbės galerijos narė (nuo 2006 m.).

Kelių prestižinių premijų laureatas VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS daugiau nei penkis dešimtmečius yra vienas ryškiausių kolektyvų Lietuvos kultūriniame gyvenime, pelno geriausius įvertinimus Lietuvoje ir užsienyje.
Kvartetas debiutavo 1965-aisiais. 1972 m. laimėjo aukščiausią kvartetų konkurso Lježe (Belgija) apdovanojimą, 1973 m. jam buvo suteiktas Valstybinio Vilniaus kvarteto vardas. 1979 m. kolektyvui paskirta valstybinė premija, 2002 m. – Lietuvių fondo (JAV) kultūrinė muzikinė dr. Antano Razmos premija, 2004 m. – Lietuvos nacionalinė premija, 2005 m. – Baltijos Asamblėjos premija, 2012 m. už nuopelnus kultūrai kvartetas apdovanotas Šv. Kristoforo statulėle. 2015 m. rudenį Vilniaus kvartetą paliko nuo pirmos dienos grojusi jo primarija prof. Audronė Vainiūnaitė, perdavusi didžiulį 50-ies metų, daugiau kaip 3500 koncertų muzikinį kraitį savo mokinei smuikininkei Daliai Kuznecovaitei.


#muzikaproatviralangą #poezija #daliamichelevičiūtė #vilniauskvartetas #polifonija

Bilietų kaina 10 ir 8 € (nuolaida taikoma moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliems pateikus pažymėjimą).


Bilietus galite įsigyti Polifonijos kasoje (Aušros al. 15) ir visose Ticket Market kasose.

Bilietų rezervacija telefonu: (8 41) 52 52 07

__________

Lietuvos nacionalinės filharmonijos ir Pasaulio anykštėnų bendruomenės informacija

Partners