Edukacijos

Šiaulių valstybinis choras „Polifonija" yra parengęs tris edukacines programas:

Muzikinis spektaklis „Kaip ežiukas chorą būrė". Skirta 5–10 metų amžiaus vaikams.
Edukacinis koncertas „Pasaulio tautų muzika". Skirta 11–18 metų amžiaus moksleiviams.
Edukacinis koncertas „Senoji Europos ir Lietuvos dvarų muzika". Skirta 13–18 metų amžiaus moksleiviams.

PLAČIAU APIE KIEKVIENĄ IŠ JŲ:


Edukacinis spektaklis – muzikinė pasaka „KAIP EŽIUKAS CHORĄ BŪRĖ"


Tai istorija apie vienišą ežiuką, išėjusį ieškoti linksmumo. Pagrindinis herojus sutinka daug dainuojančių draugų. Supratęs, kas tai yra choras ir kaip smagu visiems kartu dainuoti, ežiukas pats užsinori tokį suburti. Jis sukvietė draugėn miško žvėris ir, po visą pavasarį trukusių repeticijų, uždainavo...

Atlikėjai:

Skirta ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikams bei pradinukams (iki 10 m.)
Edukacijos trukmė: 1 akademinė valanda (45 min.)

Veiksmas vyksta Šiaulių kamerinėje salėje „Polifonija“ (Aušros al. 15), arba vykstame pas Jus į edukacijai tinkamą erdvę (aktų salę, koncertinę sceną ir pan.)

Rekomenduojamas žiūrovų skaičius nuo 80 iki 250 asm.

*Gruodžio mėnesį edukacija „Kaip ežiukas chorą būrė" pritaikyta Kalėdiniam periodui, pakviestas Kalėdų senelis.


Edukacinis koncertas „PASAULIO TAUTŲ MUZIKA"

Tai - spalvinga ir nuotaikinga kelionė aplink Žemės rutulį. Choras kviečia į muzikinę kelionę, kurios metu klausytojai galės šuoliuoti ant žirgų Mongolijos bekraštėmis stepėmis, giedoti ditirambus Indijos dievams, suktis salsos ritmu Venesueloje, atsidurti karščiu alsuojančioje Afrikoje, Amazonės džiunglėse, aplankyti daug šalių ir patirti nepakartojamų įspūdžių. Koncerte klausytojai taip pat turės puikią galimybę susipažinti su lietuviams tolimų ir egzotiškų šalių chorine kultūra, kuri remiasi tų šalių folkloru.

Šios programos fragmentus choras „Polifonija" demonstravo konferencijos „Chorinės muzikos populiarinimo edukacinių programų metai" dalyviams.

Moksleiviai turi galimybę ne tik išgirsti pasakojimų apie skirtingų kultūrų papročius, paklausyti to krašto muzikos, bet ir turi progą įsijausti į pasaulio tautų muziką kartu su atlikėjais mušant įvairius ritmus, išgaunant atitinkamus garsus.

Atlikėjai:

Skirta:  5-12 klasių moksleiviams.
Edukacijos trukmė: 60 min.

Veiksmas vyksta Šiaulių kamerinėje salėje „Polifonija“ (Aušros al. 15), arba vykstame pas Jus į edukacijai tinkamą erdvę (aktų salę, koncertinę sceną ir pan.)

Rekomenduojamas žiūrovų skaičius nuo 80 iki 250 asm.Edukacinis koncertas „SENOJI EUROPOS IR LIETUVOS DVARŲ MUZIKA" 

Muzikinės edukacijos ciklas „Senoji Europos ir Lietuvos dvarų muzika“ simboliškai žymi choro „Polifonija“ kelio pradžią, todėl šios programos pagrindas – naujai prikelti, šiauliečių kolektyvo atlikti XVI a. - XVII a. kompozitorių kūriniai. Įdomu tai, kad šių muzikos kūrėjų gyvenimai, likimai ir kūrybiniai keliai vienaip ar kitaip susiję su Lietuva ir jos valdovais. Muzikinės edukacijos metu mokyklinio amžiaus vaikai yra supažindinami ne tik su muzikiniais kūriniais ir jų atlikimu, bet ir su tuometinėmis Senosios Europos ir Lietuvos aktualijomis ir gyvenimo subtilybėmis. Kelionėje laiku vaikai sužinos, kad Lietuvos didikai ir jų atžalos buvo pasklidę po visą Europą, kad Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius buvo Ispanijos karaliaus pusbrolis, giminiavęsis su visais Europos monarchais. Bus priminta, kokia muzika žavėjosi Radvilos, Jogailaičiai, kokie svetimšaliai kompozitoriai dirbo Lietuvoje, ko nuvykę į kitus Europos kraštus klausėsi Lenkijos-Lietuvos karaliai. Edukacijos vedėjas Sigitas Vaičiulionis supažindins su XVI a. - XVII a. Lietuvoje skambėjusiais vokalinės muzikos žanrais: madrigalu, motetu ir kt.

Atlikėjai:

Skirta:  7-12 klasių moksleiviams.
Edukacijos trukmė: 1 akademinė valanda (45 min.)

Veiksmas vyksta Šiaulių kamerinėje salėje „Polifonija“ (Aušros al. 15), arba vykstame pas Jus į edukacijai tinkamą erdvę (aktų salę, koncertinę sceną ir pan.)

Rekomenduojamas žiūrovų skaičius nuo 80 iki 250 asm.KONTAKTAI:
Edukacinių renginių organizatorė
Jurgita Lebedienė
+3706 468 4385
jurgita@polifonija.lt


Partneriai