75 džiazo minutės

75 džiazo minutės

2019-09-13

Rudens - žiemos sezono „Muzika pro atvirą langą“ atidarymas

Rugsėjo 13 d.18:00 val. 75 minutės džiazo

2019 m. kompozitorius Viačeslavas Ganelinas švenčia savo 75-ių metųjubiliejų ir kviečia pasiklausyti kartu su draugais suburto „Trio Alliance“džiazo variacijų koncerto.

Atlikėjai:
Viačeslavas Ganelinas (fortepijonas),
Petras Vyšniauskas (saksofonas),
Arkadijus Gotesmanas (perkusija).


VIAČESLAVAS GANELINAS. Kompozitorius nuo 1987-ųjų gyvena Izraelyje. Prieš tai beveik 20 metų (1968-1984) jis dirbo Lietuvos valstybinio rusų dramos teatro muzikos skyriaus vedėju, tuo laikotarpiu sukūrė įvairios akademinės muzikos, komponavo kinui, teatrui, buvo ne kartą premijuotas. Viačeslavas Ganelinas yra parašęs muzikos daugiau, nei šešiasdešimčiai kino filmų ir daugiau, nei keturiasdešimčiai spektaklių, taip pat tris operas, kelis baletus, šešis miuziklus, k
oncertų įvairiems instrumentams.


Tačiau džiazo pasaulyje maestro ryškiausiai įsiamžino kaip legendinio trio su Vladimiru Čekasinu ir Vladimiru Tarasovu lyderis. Šis ansamblis gyvavo 1971-1986 metais ir davė galingą impulsą Lietuvos džiazo mokyklai. Jo tradicijos iki šiol gyvos Vilniaus džiazo muzikantų kūryboje.


Tai buvo buvo pirmasis Sovietų sąjungos kolektyvas, išpopuliarėjęs Europoje savo autentiška, neimituojančia amerikietiško džiazo kūryba. Jis įsitvirtino pasaulio džiazo muzikos istorijoje kaip viena ryškiausių visų laikų ne amerikietiško džiazo grupių.


Viačeslavo Ganelino trio apkeliavo visą Senąjį Žemyną, JAV, gastroliavo Pietų Amerikoje, Kanadoje, Kuboje. Jo muzikai propaguoti prodiuseris Leo Feiginas įkūrė Londone įrašų kompaniją "Leo Records", kuri iki šiol yra išleidusi 19 šio trio bei jo lyderio albumų. Legendinis kolektyvas buvo trumpam atnaujinęs savo veiklą 2003-ųjų metų Frankfurto knygų mugės proga.


V. Ganelinui puikiai sekasi ir Izraelyje. Dar 1988-aisiais jis buvo priimtas į Izraelio kompozitorių sąjungą, iš karto pradėjo dėstyti Jeruzalės muzikos ir šokio akademijoje, netrukus tapo Džiazo katedros vedėju ir profesoriumi.


Maestro toliau produktyviai kuria muziką, inicijuoja "free" džiazo bei tarp žanrinius meno projektus, rengia Izraelyje tarptautinį “Jazz Globus”festivalį. Jis plačiai koncertuoja su “Ganelin Trio Priority”, kuriame groja saksofonininkas Petras Vyšniauskas ir vokiečių perkusininkas Klausas Kugelis,muzikuoja trio su bosininku Victoru Fonarovu ir būgnininku Miša Markovičiumi,duetuose su jais abiem, su vokaliste Esti Kenan-Ofri, ūdo virtuozu Gershonu Waiserfireriu, saksofonininku Nedu Rothenbergu, kontrabosininku Vladimiru Volkovu ir kitais atlikėjais.


2014 metais Viačeslavui Ganelinui buvo įteiktas „Vilnius Jazz“apdovanojimas už nuopelnus Lietuvos džiazui. 2010-aisiais jis apdovanotasLietuvos muzikų sąjungos „Auksiniu disku“. Maestro nuopelnai šalies kultūraitaip pat įvertinti Vytauto Didžiojo ordino Riterio kryžiumi (2003 m.), oIzraelio džiazui - “Landau Prize” apdovanojimu (2005 m.),  2019-taisiais kompozitorius ir džiazovirtuozas švenčia savo 75-ių metų jubiliejų.

PETRAS VYŠNIAUSKAS - džiazo muzikantas, saksofonistas, klarnetistas, Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordino kavalierius. 2008-siais metais P.Vyšniauskui buvo įteiktas „LT tapatybės“ apdovanojimas už Lietuvos vardo garsinimą kultūros srityje, taip pat Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos apdovanojimas už kūrybinę veiklą bei Baltijos Asamblėjos apdovanojimas „Už profesionalų praeities vertybių perteikimą muzikos avangardo kontekste ir baltų identiteto sklaidą pasaulyje”. Jau 27-erius metus gyvuoja jo ir perkusininko Arkadijaus Gotesmano duetas „PetrArka”, o „Ganelin Trio Priority“yra viena pagrindinių tarptautinių saksofonininko grupių.


P. Vyšniauskas yra vienas Lietuvos profesionaliosios saksofono mokyklos pradininkų ir pagrindėjų. Šlovinga jo muzikinė karjera trunka jau daugiau kaiptris dešimtmečius. Jis – labiausiai tituluotas šalies džiazo kūrėjas.


Anot Petro Vyšniausko, džiazas – tai pirmiausia bendravimas: čia glūdi įdomiausi atradimai, todėl kūrėjas niekada nefiksuoja savo muzikos partitūrose.„Mano kūryba – galvoje. Nesuprantu, kodėl žmonės dažnai tuo stebisi, lyg užrašyta ji taptų geresnė“, - yra sakęs muzikantas.


ARKADIJUS GOTESMANAS - perkusinės muzikos atlikėjas bei vienas išradingiausių ir produktyviausių Lietuvos džiazo kūrėjų. Džiazo scenoje debiutavęs 9-ajame dešimtmetyje jis bendradarbiavo su daugybe įvairių krypčių muzikantų, tarp jų – Rolandu Dahindenu, Vladimiru Volkovu, Viačeslavu Gaivoronskiu, Arkadijumi Šilkloperiu, Julianu Josephu, Johnu Zornu, JackuSironu, Franku Londonu, Anthony Colemanu, Charlesu Gayle‘u, Timu Daisy, JoeyBaronu, Barry Guy, Dominicu Duvaliu, Dave‘u Douglasu, Albertu Begeru.


Arkadijus Gotesmanas yra vienas nebylių filmų garsinimo gyva muzika entuziastų, populiarinantis šio žanro renginius Lietuvoje su įvairių šalių muzikantais. Perkusininkas groja ne tik džiazą, bet ir naujausią akademinę muziką, yra pristatęs Osvaldo Balakausko, Anatolijaus Šenderovo ir kitų kompozitorių kūrinių pasaulinių premjerų. Jis taip pat yra Vilniaus klezmerių orkestro įkūrėjas ir narys, klezmerių muzikos festivalio rengėjas.


#muzikaproatviralangą #petrasvyšniauskas #arkadijusgotesmanas#viačeslavasganelinas #75džiazominutės #jazz #improvisation

Bilietų kaina 10 ir 8 € (nuolaida taikoma moksleiviams, studentams, senjorams irneįgaliems pateikus pažymėjimą).


Bilietus galite įsigyti Polifonijos kasoje (Aušros al. 15) ir visose TicketMarket kasose.
Bilietų rezervacija telefonu: (8 41) 52 52 07

__________
Visą rugsėjo mėnesį galite įsigyti „Muzika pro atvirą langą“ ABONEMENTUS! 3 pasirinkti šio ciklo koncertai tik už 21 eurą. ABONEMENTUS galite įsigyti TIK Aušros al. 15, kamerinės salės „Polifonija“ kasoje.

Abonementų kiekis ribotas!

Partneriai