Advento akordas / Kražiai

Advento akordas / Kražiai

2019-12-10

Gruodžio 10 d. 18 val. kviečiame pabūti šv. Kalėdų laukimo dvasioje ir klausytis šviesą, gėrį ir meilę spinduliuojančios muzikos. Šventinę nuotaiką ir Advento susikaupimą savo atliekamomis kompozicijomis kurs Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Linas Balandis). Koncertas vyks Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre (Kolegijos g. 5, Kražiai).

 „Advento akordas“ – kelerius metus vykdomo projekto „Tebūnie šviesa“ sudėtinė dalis. Projektui įgyvendinti pasitelkti muzikai-profesionalai. Vienas labiausiai pripažintų mišrių chorų Lietuvoje ir užsienyje – Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“. Chorui talkins solistė Nora Petročenko (altas) ir styginių kvartetas. Savo įžvalgomis dalinsis dr. Linas Balandis. Programą diriguos net trys jaunieji chorvedžiai: Gabrielė Bilevičiūtė,  Neringa Sidaugaitė, Povilas Vanžodis. Šie choro dirigentai pasirinkti neatsitiktinai. Iš kitų savo jaunosios kartos chorvedžių jie išsiskiria ypatingu talentu ir iniciatyvumu, darbuojantis su įvairiais muzikos kolektyvais. 

Choro „Polifonija“ ir scenos partnerių atliekamoje programoje skambės užsienio ir lietuvių kompozitorių kūriniai. 


Atlikėjai:


ŠIAULIŲ VALSTYBINIS KAMERINIS CHORAS „POLIFONIJA“

(Meno vadovas ir vyr. dirigentas Linas Balandis)


STYGINIŲ KVARTETAS:

Ingrida Rupaitė-Petrikienė (smuikas);

Kristijonas Venslovas (smuikas);

Tomas Petrikis (altas);

Povilas Jacunskas (violončelė).


Solistė NORA PETROČENKO (mecosopranas)


Dirigentai:

GABRIELĖ BILEVIČIŪTĖ;

NERINGA SIDAUGAITĖ;

POVILAS VANŽODIS.


Lektorius dr. LINAS BALANDIS


Programoje:

F. Mendelssohn-Bartholdy, J. G. Rheinberger, S. Dobrogrosz, A. Pärt, O. Gjeilo,  V. Miškinio ir kitų kompozitorių kūriniai


Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybės administracija.


Koncertas nemokamas

Partneriai