Advento akordas / Šiauliai

Advento akordas / Šiauliai

2019-12-08

Gruodžio 8 d. sekmadienį 12:30 val. bus švenčiamas Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo prasidėjimo bažnyčios 10-ies metų ir JE vyskupo Eugenijaus Bartulio gyvenimo amžiaus jubiliejai. Po Šv. Mišių kviesime pabūti šv. Kalėdų laukimo dvasioje ir klausytis šviesą, gėrį ir meilę spinduliuojančios muzikos. Šventinę nuotaiką ir Advento susikaupimą savo atliekamomis kompozicijomis kurs Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Linas Balandis).

Vienas labiausiai pripažintų mišrių chorų Lietuvoje ir užsienyje Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ atliks užsienio ir lietuvių kompozitorių kūrinius. Chorui talkins solistė Nora Petročenko (altas) ir styginių kvartetas. Savo įžvalgomis dalinsis dr. Linas Balandis. Programą diriguos net trys jaunieji chorvedžiai: Gabrielė Bilevičiūtė,  Neringa Sidaugaitė, Povilas Vanžodis. Šie choro dirigentai pasirinkti neatsitiktinai. Iš kitų savo jaunosios kartos chorvedžių jie išsiskiria ypatingu talentu ir iniciatyvumu, darbuojantis su įvairiais muzikos kolektyvais.

Atlikėjai

ŠIAULIŲ VALSTYBINIS KAMERINIS CHORAS „POLIFONIJA“
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Linas Balandis

STYGINIŲ KVARTETAS:
Ingrida Rupaitė-Petrikienė (smuikas)
Kristijonas Venslovas (smuikas)
Tomas Petrikis (altas)
Povilas Jacunskas (violončelė)

Solistė NORA PETROČENKO (mecosopranas)

Dirigentai:

GABRIELĖ BILEVIČIŪTĖ
NERINGA SIDAUGAITĖ
POVILAS VANŽODIS

Lektorius dr. LINAS BALANDIS

Programoje:
F. Mendelssohn-Bartholdy, J. G. Rheinberger, S. Dobrogrosz, A. Pärt, O. Gjeilo,  V. Miškinio ir kitų kompozitorių kūriniai


Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybės administracija.

Koncertas nemokamas

Partneriai