Barbara Strozzi: moteris baroko muzikos avangarde

Barbara Strozzi: moteris baroko muzikos avangarde

2019-10-30

Barbara Strozzi: moteris baroko muzikos avangarde

Koncertas dedikuojamas kompozitorės ir baroko dainininkės Barbara Strozzi (1619–1677 ) 400 metų jubiliejui. Koncerte skambės kūriniai iš visų išleistų kompozitorės rinkinių,išskyrus „Opus 1“ ir „Opus 4“, o muziką papildys daininkės pasakojimai apie B. Strozzi gyvenimą.

 Atlikėjai:

Renata Dubinskaitė (mecosopranas),

Vaiva Eidukaitytė-Storastienė(klavesinas).

 2019-aisiais minimas vienos pirmųjų moterų kompozitorių ir baroko dainininkės virtuozės Barbaros Strozzi(1619–1677) keturių šimtų metų jubiliejus. Nesantuokinė poeto ir libretų autoriaus Giulio Strozzi duktė užaugo pažangioje intelektualioje aplinkoje Venecijoje.Nuo ankstyvo amžiaus muzikos mokėsi pas patį Francesco Cavalli, Claudio Monteverdi mokinį ir garsiausią to meto operų kūrėją, vadovavo intelektualų klubui „Accademia degli Unisoni“. B. Strozzi vardas įrašytas tarp pačių ryškiausių XVII a. Italijos muzikos kūrėjų vardų. Ji reikšmingai prisidėjo prienaujo muzikos žanro – kantatos – raidos ir išspausdino net 8 savo kūrinių rinkinius – daugiau, nei pavyko išleisti kitiems garsiausiems to meto kompozitoriams jiems gyviems esant, ir to pasiekė neturėdama nei nuolatinio mecenato, nei bažnyčios paramos. 

Absoliučiai vyrų dominuojamoje visuomenėje ši drąsi moteris sugebėjo būti ir lyderė, ir neprilygstama dainininkė („la virtuosissima cantatrice“), ir unikali kūrėja, kurios muzikinės vizijos ir po daugelio šimtmečių jaudina klausytojus. Norint atlikti jos kantatas ir arijas, daugiausia parašytas plataus diapazono moteriškam balsui,reikia pasižymėti išties virtuoziška technika ir išmanyti baroko stilių bei retoriką. Jose, tarsi mini operose, ypač emocionaliai, melodingai ir dramatiškai perteikiami meilės išgyvenimai – netikėti disonansai, staigūs šuoliai, dinamiška epizodų kaita, kontrastingos nuotaikos įtraukia klausytojus į tikrą jausmų dramą.

Renatos Dubinskaitės rečitalyje pirmą kartą Lietuvoje taip išsamiai pristatoma B. Strozzi kūryba. Koncerte skamba kūriniai iš visų išleistų kompozitorės rinkinių, išskyrus „Opus 1“ (mat jame yra vien daugiabalsiai madrigalai) ir„Opus 4“, kuris buvo prarastas. Muziką papildo dainininkės pasakojimai apie B. Strozzi gyvenimą ir kūrybą, supažindinantys klausytojus su šia įkvepiančia moterimi ir talentinga kompozitore.

RENATA DUBINSKAITĖ – kilusi iš Klaipėdos, Renata dainininkės kelią pasirinko ne iš karto. 2011 m. Renata įgijo menotyros bakalaurą, magistrą bei daktaro laipsnį ir tik vėliau sugrįžo mokytis vokalo specialybės Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, pas dėst. Vladimirą Prudnikovą. 

Viena stipriausių šios dainininkės įkvėpėjų yra Anne Sofie von Otter. R. Dubinskaitė žavisi baroko laikotarpio muzika bei geba ją pateikti šiuolaikiniam žmogui puikiai ją interpretuodama ir natūraliai perteikdama baroko muzikos kompozitorių sukomponuotas emocijas muzikos kūriniuose.

VAIVA EIDUKAITYTĖ STORASTIENĖ - respublikinių bei tarptautinių konkursų dalyvė ir laureatė, senosios muzikos specialistė. Kaipsolistė ir kamerinių ansamblių artistė ji dalyvavo „Gaidos“, Thomo Manno,„Jaunos muzikos“, Kristupo vasaros, „Banchetto musicale“, „Klaipėdos muzikospavasario“,„Europa musicale“ ir kt. festivaliuose, „Didžiajame muzikų parade“,programoje „Baroko kelias“; nuolat dalyvauja įvairiuose senosios muzikos projektuose.

V. Eidukaitytė surengė keletą senosios muzikos rečitalių, ji yra ansamblio „Affectus“ narė; dalyvauja istorinio šokios trupės „Festa cortese“ programose. Nuo 2010 m. ji yra Lietuvoskamerinio orkestro klavesinininkė.

 

#muzikaproatviralangą #barbarastrozzi #barokas #klavesinas #renatadubinskaite

Bilietų kaina 7 ir 4 € (nuolaida taikoma moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliems pateikus pažymėjimą).


Bilietus galite įsigyti Polifonijos kasoje (Aušros al. 15) ir visose Ticket Market kasose.
Bilietų rezervacija telefonu: (8 41) 52 52 07

__________
Visą rugsėjo mėnesį galite įsigyti „Muzika pro atvirą langą“ ABONEMENTUS! 3 pasirinkti šio ciklo koncertai tik už 21 eurą. ABONEMENTUS galite įsigyti TIK Aušros al. 15,kamerinės salės „Polifonija“ kasoje.

Abonementų kiekis ribotas!

Partneriai