Būk šviesa. Šiauliai

Būk šviesa. Šiauliai

2019-11-01

Pasitinkant tamsiausią rudens mėnesį, Visų šventųjų dieną ir jos išvakarėse žiebsis ne tik mirusiųjų ir po mirties paskelbtų šventaisiais atminimui skirtos kapinių žvakelės. Išėjusius prisiminti kvies, muzikinę šviesą neš ir Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“. Į jau tradicija tapusius, Visų šventųjų dienai skirtus, koncertus bus kviečiami Šiaulių ir Naujosios Akmenės muzikos mylėtojai.

Puikia architektūra ir akustika pasižyminčios Šiaulių bažnyčios nuolat sulaukia chorinės muzikos renginių organizatorių dėmesio, o tokių koncertų lankytojai turi vis daugiau galimybių pasotinti savo dvasią, klausydamiesi kokybiškai atliekamos sakralinės muzikos. Kiek kitokia padėtis esti regionuose – galimybė išgirsti pripažintų muzikos profesionalų atliekamas kompozicijas vis dar lieka prabanga ten gyvenantiems. Tokią padėtį keisti imasi choras „Polifonija“ ir kolektyvo meno vadovas bei vyriausiasis dirigentas dr. Linas Balandis, įgyvendindami projektą – dviejų programų ciklą „Tebūnie šviesa“. 

Pirmoji šio ciklo dalis „Būk šviesa“ bus ypatinga tuo, kad su choru programą ruoš ir koncertuose atliks orkestro ir choro dirigentė, pedagogė, kompozitorė Raimonda Skabeikaitė – ryški ir veikli asmenybė, kuri aktyviai reiškiasi kaip dainininkė, įvairių muzikos kolektyvų meno vadovė.

„Buvimas scenoje su choru „Polifonija“ man be galo svarbus. Be to, tai yra ir mano, kaip dirigentės, debiutas Lietuvoje. Man didžiulė garbė turėti tokią galimybę programą atlikti būtent su šiuo choru“, - sako trumpam į gimtinę sugrįžtanti kūrėja. 

Muzikiniai susitikimai su choru „Polifonija“, dirigente Raimonda Skabeikaite ir lektoriumi dr. Linu Balandžiu vyks:

Spalio 31 d. (ketvirtadienį) 18 val. Naujosios Akmenės Šv. Dvasios Atsiuntimo bažnyčioje

Lapkričio 1 d. (penktadienį) 16 val. Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje

Programoje: A. Bruckner, J. Brahms, F. Martin, F. Mendelssohn, R. Skabeikaitės kūriniai. 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybės administracija.

Koncertai nemokami

TAD KVIEČIAME BŪTI ŠVIESOJE SU CHORU „POLIFONIJA“.

Partneriai