Ilgesiui ir vilčiai / VILNIUS

Ilgesiui ir vilčiai / VILNIUS

2022-09-05

2022 m. rugsėjo 8 d., 17:30 val. Samuelio Bako muziejaus A. Šenderovo salėje – Chorinė siuita „Ilgesiui ir vilčiai“ (Frenkelių šeimos istorija).

Skambės specialiai iškiliai Chaimo Frenkelio (1851–1920) asmenybei 2021 m. rugsėjį kompozitoriaus Gintauto Venislovo (tekstas Vlado Braziūno) sukurtas muzikos kūrinys – chorinė siuita „Ilgesiui ir vilčiai“.

Šiaulių žydų tautos atstovas Chaimas Frenkelis buvo pripažintas vienu geriausių visų laikų Lietuvos verslininkų, išgarsinusių XX amžiaus pradžios Šiaulius kaip pasaulinį odų apdirbimo centrą. Chaimas, jo žmona Dora, sūnus Jokūbas su žmona Roza garsėjo kaip dosnūs mecenatai ir filantropai.

Chorinės siuitos „Ilgesiui ir vilčiai“ siekis – meno kalba simboliškai įžiebti po vieną menoros žvakę, aliuziškai ją siejant su žydų ir lietuvių sambūviu, šimtmečių šalìgreta, net ir nevilty negęstant ilgesiui ir vilčiai.

Kūrinį atliks Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“
(meno vadovas ir vyr. dirigentas Linas Balandis),
Egidijus Ališauskas (birbynė),
Matas Ričkus (elektrinė gitara),
Dainius Rudvalis (kontrabosas),
Arkadij Gotesman (perkusija).
Dirigentas Linas Balandis.
Koncerto režisierė ir skaitovė Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorė Nomeda Bėčiūtė. 

Tokia atlikėjų grupė ne tik intriguoja, kelia klausytojų susidomėjimą, bet ir padeda atskleisti reikalingas emocijas, suteikia originalių, netikėtų spalvų, sukuria gilų efektą.

KVIEČIAME

Partneriai