IX TARPTAUTINIS ŠIAULIŲ FORTEPIJONŲ DUETŲ FESTIVALIS (05.13)

IX  TARPTAUTINIS ŠIAULIŲ FORTEPIJONŲ DUETŲ FESTIVALIS (05.13)

2024-05-13

IX TARPTAUTINIS ŠIAULIŲ FORTEPIJONŲ DUETŲ FESTIVALIS – 2024 

Gegužės 13 d. 

Šiaulių kamerinė salė „Polifonija“ (Aušros al. 15, Šiauliai) 

Pradžia: 18:30 val. 

 

P R O G R A M A 

 

EMILIJA ROŽUKAITĖ ir SIMONA ZAJANČAUSKAITĖ 

 

Wolfgang Amadeus Mozart (1756 – 1791) 

Sonata dviems fortepijonams D-dur, K.448 
Allegro con spirito 
Andante 
Molto allegro 

Onutė Narbutaitė (g. 1956) 

Sraigė ir žiogas 

 

Maurice Ravel (1875 – 1937) 

La Valse 

GABRIELĖ SUTKUTĖ  ir RIMANTAS VINGRAS 

 

Wolfgang Amadeus Mozart (1756 – 1791) 

Larghetto ir Allegro Es-dur, K.deest 


Francis Poulenc (1899 – 1963) 

Sonata keturioms rankoms, FP8 

Prelude 
Rustique 
Final 


Richard Rodney Bennett (1936 – 2012)

Keturių dalių suita

Samba Triste
Country Blues 
Ragtime Waltz 
Finale


       EMILIJA ROŽUKAITĖ yra jaunųjų respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė, aktyviai     koncertuojanti kaip solistė ir  kamerinių ansamblių narė. Jos repertuaras plataus diapazono – nuo baroko iki šiuolaikinės akademinės muzikos ir apima solinius, kamerinius bei orkestrinius kūrinius.                                                     

       Emilija savo muzikinį kelią pradėjo Nacionalinėje M.K. Čiurlionio menų mokykloje. Su padėka ją baigusi, vėliau studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Dar besitęsiant studijoms joje, įstojo į Hamburgo aukštąją teatro ir muzikos mokyklą. Vėliau magistro studijas tęsė Suomijos Sibelijaus muzikos akademijoje. Po studijų Europoje j išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas, kur Oberlino konservatorijoje, tapusi rektoriaus stipendijos laureate, baigė Artisto diplomo studijas.

       Šiuo metu pianistė gyvena tarp Vilniaus ir Los Andželo, kur įgyvendina skirtingus muzikinius projektus.  

      SIMONA ZAJANČAUSKAITĖ savo muzikinį kelią pradėjo Rokiškio muzikos mokykloje,  vėliau buvo pakviesta mokytis į M. K. Čiurlionio menų mokyklą. 2007-2012 m. Simona studijavo Sankt- Peterburgo N. A. Rimsky-Korsakov konservatorijoje. Vėliau sudijas tęsė Franz Liszt muzikos akademijoje Weimare.

       Simona yra aštuonių respublikinių ir devynių tarptautinių konkursų laureatė. Ji aktyviai koncertuoja ir kaip solistė, ir kaip kamerinių ansamblių narė.

       Simona nuo 2007 m. kartu su seserimi smuikininke Justina Zajančauskaite savo gimtajame mieste rengia Rokiškio klasikinės muzikos festivalį. Už pasiekimus muzikoje ji yra apdavanota Prezidento V. Adamkaus premija.

 

     GABRIELĖ SUTKUTĖ 2016 m. baigė Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnaziją. 2016-2022 m. studijavo Londono Karališkoje muzikos akademijoje, kurioje bakalauro studijas baigė aukščiausiu įvertinimu, o magistrantūros – su pagyrimu. 2023 m. Londono Karališkajame muzikos koledže baigė Artisto diplomo studijas.

       Gabrielė skambino tokiose prestižinėse salėse kaip Wigmore Hall, Cadogan Hall, Steinway Hall Jungtinėje Karalystėje, Musikhuset Danijoje bei Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Ji aktyviai koncertuoja ne tik kaip solistė, bet ir su įvairiais kameriniais ansambliais bei orkestrais (Kauno styginiu kvartetu, Jaunųjų muzikantų simfoniniu orkestru bei Bedforširo simfoniniu orkestru). Gabrielė yra laimėjusi dvidešimt tarptautinių konkursų. Apdovanota Prezidentės D. Grybauskaitės ir Prezidento G. Nausėdos padėkos raštais.

       RIMANTAS VINGRAS gimė Šiauliuose, mokėsi M. K. Čiurlionio meno mokykloje, studijavo Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje bei Sinsinačio universitete JAV. 1996-1999 Rimantas dirbo Šiaulių universiteto muzikos katedros, vėliau Sinsinačio universiteto parengiamojo skyriaus dėstytoju. Šiuo metu jis yra jis yra VDU Muzikos akademijos lektorius. Nuo 2005 metų pianistas gyvena Londone. Čia jis skambina solinius koncertus, atlieka kamerinę muziką, akomponuoja, moko. Kaip solistas Rimantas koncertavo Rusijoje, Didžioje Britanijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Austrijoje, JAV, Kinijoje ir Japonijoje.

Festivalio meno vadovas – Rimantas Vingras.

Festivalio globėjas – Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Festivalį rengia Viešoji įstaiga „Bendruomenės pilietinės veiklos projektai“, bendradarbiaudama su Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija, Radviliškio, Akmenės, Joniškio, Kuršėnų, Pakruojo ir Kelmės vaikų muzikos mokyklomis.

Partneris – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė, remia Fortepijonų salonas „Organum“ ir VšĮ „Pravers“.


Festivalio programa: https://www.fortduofest.com/

Bilietai: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/klasika/ix-tarptautinis-siauliu-fortepijonu-duetu-festivalis-91098/


Partneriai