Jaunųjų chorinės muzikos kompozitorių konkursas PO KABANČIU PASAKOS TILTU

Jaunųjų chorinės muzikos kompozitorių konkursas PO KABANČIU PASAKOS TILTU

2024-06-05

KĮ „Polifonija“ jau ketvirtus metus iš eilės organizuoja jaunųjų chorinės muzikos kompozitorių konkursą. Šio kompozitorių konkurso išskirtinumas – chorinės muzikos kūrimas pagal lietuvių poetų tekstus. 2024-ųjų konkursą „Po kabančiu pasakos tiltu“ dedikuojame poetei, dramaturgei, scenaristei, 2023-asiais Nacionalinę kultūros ir meno premiją pelniusiai, didžiąją savo kūrybos dalį paskyrusiai mažajam skaitytojui ir žiūrovui – Violetai Palčinskaitei.

Sunku ir įvardyti visus nuopelnus, kuriais Violeta Palčinskaitė (g. 1943) ne vienerius metus praturtino Lietuvos kultūros lobyną vaikams.

Pirmieji Violetos Palčinskaitės eilėraščiai imti publikuoti dar 1958-aisiais, o pirmasis jo poezijos rinkinys „Žemė kėlė žolę“, pasirodė 1961 metais, jai studijuojant pirmajame kurse universitete.

Literatūrines vertybes diegusių tėvų atžala, tapo ne tik talentinga poete, tačiau ir scenariste, dramaturge ir net vertėja. Violeta Palčinskaitė yra išvertusi gausybę garsių pasaulio rašytojų ir tautosakos kūrinių vaikams. Taip pat, parašiusi ne vieną scenarijų lietuviškiems filmams, yra sukūrusi ir miuziklą mažiesiems, o jos pjeses-pasakas stato ne tik šalies, bet ir užsienio teatrai.

Violetos Palčinskaitės kūryboje neišvengiama muzikinė tema, juntama knygose „Stebuklinga Mocarto fleita“ (2008 m.) „Muzika troliui“ (2011 m.) ir „Vaikų kambarys“ (2013 m.). Per visą kūrybinį kelią išlikusi populiari ir aktuali, autorė savo bibliografiniame portfolio talpina kone 20 knygų, daugumą kurių iš savo vaikystės dar pamena ir nūdienos tėveliai.

Tad kviečiame jaunuosius chorinės muzikos kompozitorius dalyvauti konkurse „Po kabančiu pasakos tiltu“ ir sukurti muziką paremtą V. Palčinskaitės kūryba.

Pagrindiniai konkurso kriterijai:

  • Konkurse gali dalyvauti jaunieji (iki 35 m. amžiaus) kompozitoriai arba muzikos specialybių studentai.
  • Vienas autorius gali pateikti ne daugiau kaip 3 kūrinius.
  • Vieno kūrinio trukmė neilgesnė nei 7 minutės.
  • Kūrinys negali būti publikuotas, pateiktas ar premijuotas kituose konkursuose.
  • Kūrinyje turi būti naudojami V. Palčinskaitės tekstai.
  • Tikslinė konkursinių kūrinių auditorija (klausytojai) – vaikai ir jaunimas.

Konkurso nuostatus galite rasti https://www.polifonija.lt/lt/dokumentai, skiltyje konkursai.

Konkursą sudaro trys etapai:

  • I etapas: konkurso dalyvių registracija iki 2024 m. vasario 12 d. imtinai.
  • II etapas: kūrinių sukūrimas ir pateikimas iki 2024 m. gegužės 1 d. imtinai.
  • III etapas: kūrinių vertinimas ir nugalėtojų paskelbimas oficialaus renginio metu Šiauliuose, kuriame kūrinius atliks Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ 2024 m. birželio 5 d.

Registracijos forma: https://forms.gle/3KLHgFbgJCf8w5ccA

Jei turite klausimų, galite kreiptis el.p. julija@polifonija.lt 

Partneriai