"Kompozitoriaus portretas" su Gediminu Kalinu (virtualus renginys)

"Kompozitoriaus portretas" su Gediminu Kalinu          (virtualus renginys)

2021-12-08

Šiais metais, valstybinio choro "Polifonija" organizuojamoje, projekto "Virtuali Polifonija" rubrikoje "Kompozitoriaus portretas", pristatoma Gedimino Kalino kūryba.

Renginį sudaro dvi dalys: pirmojoje - diskusija su kompozitoriumi G. Kalinu ir projekto moderatoriumi prof. Linu Balandžiu, o antrojoje - koncertas.

Kompozitorius Gediminas Kalinas gimė 1973 m. Šiauliuose. 1996 m. Šiaulių universitete baigė muzikos pedagogikos studijas. 2000 m. išleido pirmąjį dainų rinkinį vaikams ir jaunimui „Kas čia buvo“. Šios dainos skambėjo daugelyje konkursų, festivalių, moksleivių dainų švenčių metu, yra įtrauktos į bendrojo lavinimo mokyklų vadovėlius ir iki šios dienos populiarios. „Tykus vakars“ – antroji kompozitoriaus knyga, kurioje sudėtos liaudies dainų aranžuotės ir originalios kompozicijos lietuvių liaudies dainų tekstais. Daugelis šio rinkinio kūrinių yra apdovanoti premijomis Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Lietuvos kompozitorių sąjungos organizuotuose konkursuose. 2018 m. rudenį Gediminas Kalinas išleido trečiąją savo kūrybos knygą – pjesių ciklą fortepijonui „Jaunimo albumas“. Į jį pateko ir dvi iš trijų apysakai „Skiriama Rivai“ kurtų melodijų, o pati knyga 2019 m. laimėjo geriausios metų knygos, skirtos jaunimui titulą.

Apie savo kūrybos ypatumus dar 2002-aisiais kompozitorius pasakojo: "Improvizacijos gimsta, kai prisėdi prie instrumento, atsimeni kokią nors temą, po to temai pritaikai žodžius. Jeigu esi piktas ir atsisėsi prie instrumento - nieko nesukursi. Turi būti gerai nusiteikęs ir optimistinės nuotaikos.

Pusė darbo, galima sakyti atlikta, jei turi gerą tekstą. Muzika atspindi tai, kas jame parašyta. Pirmiausia renkuosi žodžius ir, jei man patinka, galiu pritaikyti melodiją."

Ką apie savo kūrybos kelią kompozitorius papasakos šių metų gruodžio 8 d.? Kviečiame stebėti pokalbio ir koncerto transliaciją YouTube kanalu (https://bit.ly/3HUQSXN).

Atlikėjai:

Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“
(meno vadovas ir vyr. dirigentas Linas Balandis)

Gediminas Brūzga (sopraninis saksofonas)
Darius Daknys (birbynė)
Andrius Bartulis (fortepijonas)

Kūriniams dirigavo: Linas Balandis, Mindaugas Žalalis, Inga Lizdenienė ir Inga Pertauskienė

Rėmėjas:
Lietuvos kultūros taryba

Partneriai:
Darius Ančerevičius (vaizdo operatorius ir režisierius)
Justinas Ladyga (garso režisierius)

Partneriai