Mačernio eilėmis pasauliui atsiskleiskim

Mačernio eilėmis pasauliui atsiskleiskim

2021-06-05

2021 metais birželio 5 d. žymiam lietuvių poetui Vytautui Mačerniui būtų suėję 100 metų. Nors rašytojas žuvo labai jaunas, būdamas 23-jų, to užteko, kad būtų visuotinai pripažintas lietuvių literatūros klasiku. V. Mačernio eilėraščiai kupini egzestencialistinės filosofijos bei turiningi jausmų pasauliui.

Finalinio koncerto įrašą galite rasti nuorodoje: https://www.youtube.com/watch?v=ooFxywBaHaE&t=130s

Koncerte Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ atlieka jaunųjų kompozitorių konkurso, skirto V. Mačernio 100-osioms metinėms paminėti, laureatų kompozicijas. Šių dienų kūrėjai turėjo galimybę muzika išreikšti neaprėpiamą poeto eilėmis išrašytą jauno žmogaus vidinį pasaulį. Iš XX amžiaus poetų gyvenimo yra likę gana nemažai tiek rašytinės, tiek žodinės medžiagos. To laikmečio poetai mokėsi gyvenimo filosofijos ir lietuvių kalbos iš tokių profesorių, kaip Vincas Krėvė, Vincas Mykolaitis Putinas, Balys Sruoga ir kitų. Todėl, žvelgiant į V. Mačernio ir jo amžininkų tuometinę aplinką bei gyvenimo filosofiją, galima pasisemti žinių, kurias iš kartos į kartą perdavė lietuvių kalbos tėvai ir sudarytojai.

Aktorė Virginija Kochanskytė jau kurį laiką nagrinėja Vytauto Mačernio kūrybą. Taip pat, bendraudama su žmonėmis, kurie anuomet perpasakojo iš lūpų į lūpas istorijas apie tikrąjį V. Mačernį, birželio 5-ąją koncerte pasidalino jo rašytais laiškais ir gyvenimo įsimintiniausiais įvykiais. Poeto eiles skaito aktorius Anicetas Gendvilas. Užsimezgęs dialogas scenoje tarp pačio poeto laiškų ir jo kurtų eilėraščių, kiekvieną žiūrovą nukelia į sunkų laikmetį, kuomet poezija turėjo galią pakelti kūrėjo sielą.

Renginio režisierė ir aktorė Virginija Kochanskytė

Vytauto Mačernio tekstus skaito aktorius Anicetas Gendvilas

Muziką atlieka Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Linas Balandis)

Konkurso laureatai: 

I vieta - Imantas Šimkus; kūrinys „Exegi“
II vieta - Rimvydas Mitkus; kūrinys „Susigalvojimas“
III vieta - Dominykas Kazimieras Krulikovskis; kūrinys „Kas tu?“

Renginį, skirtą Vytauto Mačernio 100-osioms metinėms paminėti, iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.

Partneriai