MISTERIJA „EIN SAULELĖ APLINK DANGŲ“ (Vilnius ir Šiauliai)

MISTERIJA „EIN SAULELĖ APLINK DANGŲ“    (Vilnius ir Šiauliai)

2021-12-22


Gruodžio 22 d. 19 val. Vilniuje, Menų spaustuvės Juodojoje salėje
Gruodžio 23 d. 19 val. Valstybinio Šiaulių dramos teatro Mažojoje salėje
MISTERIJA „EIN SAULELĖ APLINK DANGŲ“

Naujoji teatralizuota muzikinė kompozicija skirta šiemet minimiems Marijos Gimbutienės metams. Keturių dalių misterijos pagrindinė tema – „saulės ratas“ (nenutrūkstamas ir amžinas virsmas: besikeičiantys metų laikai ir jų sąsajos su žmogaus gyvenimo ciklu) – sena kaip pasaulis, būsianti aktuali tol, kol bent vienas žmogus gyvens šioje žemėje.

Misterijos pagrindas – baltų mitologija, gretinama su rytų filosofija ir religija. Kūriniu siekta balanso tarp dviejų visur randamų priešingų, tačiau vienas kitą papildančių pradų: moteriškumo – vyriškumo, pasyvumo – aktyvumo, seno – naujo ir pan.

Muzikos „sutvėrimo“ našta paskirstyta tolygiai keturiems skirtingą kūrybinę ir gyvenimišką patirtį turintiems kompozitoriams: Algirdui Martinaičiui, Nijolei Sinkevičiūtei, Donatui Zakarui ir Jutai Pranulytei. Tokį pasirinkimą lėmė galimybė atskleisti kiekvieno gyvenimo / gamtos tarpsnio skirtingumą tiek kūrybos stilistikos požiūriu, tiek amžiaus, tiek lyties. Naujojoje kompozicijoje kūrėjai savaip perpina lietuvių etninės muzikos fragmentus su šiuolaikinės muzikos ritmais ir intonacijomis.

Kūrinio teksto autorius – Vladas Braziūnas. Taip pat naudotos citatos iš Maironio, liaudies kūrybos, Senojo Testamento hebrajų ir lietuvių kalbomis.  

Sceninį vyksmą kurs išskirtinė Lietuvos menininkų grupė – patyrę muzikos meistrai (choras „Polifonija“ ir ansamblis „Giunter Percussion“) bei kylančios žvaigždės (solistė Ieva Skorubskaitė, režisierė Uršulė Bartoševičiūtė ir dirigentas Linas Balandis).
Šviesų dailininkas - Julius Kuršis.
Šiemet planuojami tik du koncertai Vilniuje ir Šiauliuose, tad vilniuečiai ir šiauliečiai turės išskirtinę progą dalyvauti premjerose ir tapti unikalaus kūrinio gimimo liudininkais.

Bilietų kaina: 10 ir 7 EUR (su nuolaida)
Bilietus platina - TicketMarket.lt  Pirkti ČIA
irTiketa.lt   Pirkti ČIA

Rėmėjai:
LR Kultūros ministerija;
Šiaulių miesto savivaldybės administracija


Partneriai