MUZIKA POPIEŽIAUS KELYJE / Šiauliai

MUZIKA POPIEŽIAUS KELYJE / Šiauliai

2020-09-19

Rugsėjo 19 d. 10:45 val. (Po Šv. Mišių) kviečiame į paskaitų-koncertų ciklo renginį "MUZIKA POPIEŽIAUS KELYJE", skirtą šiemet minimam popiežiaus Jono Pauliaus II 100-mečio jubiliejui, kuris vyks Šiaulių Šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje.Popiežių ir chorą "Polifonija" sieja ypatingas ryšys. 1992 m. kolektyvas pirmą kartą susitiko su Jonu Paliumi II Vatikane, o 1993 m. jam lankantis Kryžių kalne prie Šiaulių, valstybinis choras „Polifonija“ dalyvavo ir giedojo ceremonijos metu. Pažymėtina, kad choras, atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, buvo vienas pirmųjų atlikėjų, ženkliai prisidėjusių prie profesionaliai atliekamos sakralinės muzikos sugrąžinimo į mūsų šalies bažnyčias. Jonui Pauliui II dedikuota programa ypač aktuali dabar. Popiežius vizitas Lietuvoje paliko išskirtinę žymę Lietuvos politiniame, kultūriniame ir religiniame gyvenime.Muzikinėje programoje "MUZIKA POPIEŽIAUS KELYJE"– lenkų ir lietuvių kompozitorių kūriniai, inspiruoti popiežiaus tekstų arba jo asmenybės. Koncertų - paskaitų metu savo žinias įtaigiai perteiks muzikologė doc. dr. Danutė Kalavinskaitė, kurios nuomone, auditorijai derėtų priminti pontifiko sakytus pamokslus Lietuvoje, pristatyti jo karštą norą mokytis lietuvių kalbos.Atlikėjai:

Valstybinis kamerinis choras “Polifonija”

Lektorė LMTA doc. dr. Danutė Kalavinskaitė

Akompanimentas Andrius Bartulis

Dirigentė Inga Kaškelytė

Renginys nemokamas

Organizatorius - Šiaulių valstybinis kamerinis choras "Polifonija".

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė.

Partneriai: Šiaulių šv. Ignaco Lojolos bažnyčia


Renginio metu prašome dalyvių ir žiūrovų laikytis 2 metrų atstumo ir dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.
Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei.

Partneriai