PREMJERA Kintų muzikos festivalyje

PREMJERA Kintų muzikos festivalyje

2019-07-20

2019 m. liepos 20 d. 19 val. vyks Kintų muzikos festivalio koncertas, kurio metu klausytojai turės galimybę išgirsti pasaulinę PREMJERĄ. 

Šiemet minimos pirmą kartą Žemaitijos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800-osios metinės, todėl 2019 metai paskelbti Žemaitijos metais. Šia proga jaunoji Lietuvos kompozitorė Monika Sokaitė sukūrė kūrinį chorui bei perkusijai.

„SALVE SAMOGITIA arba devyni žvilgsniai į Žemaitiją“ – tai proginė kompozicija, skirta pažymėti 800 metų Žemaitijos vardo paminėjimą“. Kūrinys nėra grįstas konkrečiu naratyvu, jo esmė ne istorijos pasakojime, o simbolių pynėje, iš kurių kiekvienas yra lyg žvilgsnis į Žemaitija: ar tai būtų liaudies dainos, poezija, Mergelės Marijos vaidmuo regiono istorijoje ir viską įprasminantys liturginiais tekstais grįsti apibendrinimai – maldos. Perkusijos vaidmuo kinta nuo paprasčiausio akompanimento iki savarankiškų padalų, kas yra lyg aliuziją į Žemaičių nepriklausomybę, charakterį ir gilias tradicijas.
Koncerto programą papildys Amerikiečių kompozitoriaus,  perkusininko, Minesotos universiteto profesoriaus Gene Koshinski kūrinys „Koncertas marimbai ir  chorui“. 2010 m. sukurtas koncertas yra  pelnęs Amerikos kompozitorių, autorių ir leidėjų asociacijos R. Nissimo vardo premiją kaip „geriausias kūrinys didelės sudėties ansambliui“. Nesiužetiniame kūrinyje, kuriame choro partijoj naudojami tik garsiažodžiai, abstrakčios balsės ir sonoriniai efektai, pagrindinis dramaturginis krūvis tenka marimbai. Jos partija ypatingai sudėtinga ir virtuozinė. 

Atlikėjai:
 Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“,
 ansamblis „Giunter Percussion“:
 Pavel Giunter
 Tomas Kulikauskas
 Sigitas Gailius
 Andrius Rekašius
 Dirigentas Linas Balandis.Partneriai