Skambanti spalvų „Jūra“. Čiurlionis ir Debussy.

Skambanti spalvų „Jūra“. Čiurlionis ir Debussy.

2022-09-29

Rugsėjo 29 d., ketvirtadienį, 18:30 val. SKAMBANTI SPALVŲ „JŪRA“. Čiurlionis ir Debussy.


Fortepijoninis duetas Sonata Zubovienė ir Rokas Zubovas

Programoje:

Claude Debussy (1862–1918) „Trys eskizai simfoniniam orkestrui „Jūra“
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875–1911) simfoninė poema „Jūra“
Transkripcijos fortepijonui keturioms rankoms


Programa „Skambanti spalvų „Jūra“. Čiurlionis ir Debussy“ sujungia du epochinius dvidešimtojo amžiaus pradžios simfoninius kūrinius, adaptuotus vienam fortepijonui keturioms rankoms.
M. K. Čiurlionis ir C. Debussy pradėjo kurti savo didžiuosius jūrai skirtus opusus tais pačiais, 1903, metais. Debussy „Tris eskizus simfoniniam orkestrui „Jūra“ („La mer“) pabaigė 1905 metais. Tais pačiais metais kūrinys buvo atliktas Paryžiuje. Siekdamas, kad su kūriniu galėtų susipažinti kuo platesnis muzikos mylėtojų ratas, kompozitorius taip pat 1905 metais parengė ir publikavo kūrinio transkripciją vienam fortepijonui keturioms rankoms.
Čiurlionis savo monumentaliąją simfoninę poemą „Jūra“ užbaigė 1907 metais, tačiau kūrinys buvo atliktas tik 1936 metais. Čiurlionio „Jūros” pritaikymą fortepijonui keturioms rankoms jau po autoriaus mirties, apie 1925 metus, parengė jauniausioji kompozitoriaus sesuo Jadvyga Čiurlionytė. Transkripcija, iki šiol egzistuojanti tik rankraščio formoje, šiai programai yra šifruojama, redaguojama ir rengiama pirmajam koncertiniam atlikimui.
2022 metais šie du monumentalūs dvidešimtojo amžiaus pradžios kūriniai pirmą kartą gyvai skambės vienoje programoje, taip atskleidžiant dviejų dvidešimtojo amžiau pradžios genijų kūrybinių siekių ir idėjų giminingumą, bei pabrėžiant pasaulinį kultūros kontekstą, kuriame kūrė Čiurlionis. O taip pat šia programa pirmą kartą klausytojams bus pristatyta Čiurlionio simfoninės poemos „Jūra“ versija vienam fortepijonui keturioms rankoms.

--------------------------------------

Bilietus galite įsigyti internetu ČIA (TicketMarket) arba Polifonijos kasoje (Aušros al. 15)

Bilietų kaina 15 ir 10 Eur.

Bilietų rezervacija telefonu: +370 611 41903

--------------------------------------

Trijų koncertų ABONEMENTAS TIK 24 eur.

Daugiau informacijos telefonu +370 611 41903

--------------------------------------

Organizatoriai pasilieka teisę, dėl nenumatytų aplinkybių, keisti programą. Tad prieš atvykstant į renginius, patikrinkite informaciją www.polifonija.lt tinklalapyje, ar neįvyko pakitimų.

Partneriai