Vakaras su Luku ir Petru Geniušais

Vakaras su Luku ir Petru Geniušais

2023-12-21

Gruodžio 21 d., 18:30 val. klausytis nuostabios muzikos kvies žymiausiu Lietuvos pianistų Petro ir Luko Geniušų, tėvo ir sūnaus, duetas.

Programoje skambės: F. Schubert, E. Grieg, G. Enescu, G. Gershwin kūriniai.Reikšmingų tarptautinių apdovanojimų pelnęs 𝐋𝐔𝐊𝐀𝐒 𝐆𝐄𝐍𝐈𝐔𝐒̌𝐀𝐒 yra vienas įdomiausių ir ryškiausių savo kartos pianistų. Giriamas už savo talentą ir brandą („The Guardian“), jis yra nuolat kviečiamas atlikti rečitalius prestižiškiausiose pasaulio koncertų salėse, tokiose kaip Londono „Wigmore Hall“, Amstedarmo „Concertgebouw“, Paryžiaus „Salle Gaveau“, „Louvre Auditorium“, Genujos „Teatro Carlo Felice“, Milano „Sala Verdi“ ir kitose. Jis taip pat reguliariai kviečiamas pasirodyti festivaliuose, tokiuose kaip „La Roque d’Anthéron“, „Piano aux Jacobins“, „Schloss Elmau“, Reingau, Ruro ir Lokenhauzo muzikos festivaliai, koncertuoja solo su Prancūzijos radijo filharmonijos, Liono nacionaliniu, NHK simfoniniu, Birmingemo simfoniniu, Stavangerio simfoniniu, Varšuvos filharmonijos ir kitais žymiais orkestrais. Luko Geniušo repertuaras labai įvairus – jis atlieka muziką nuo baroko iki šiuolaikinių kompozicijų, taip pat pristato retai koncertų salėse skambantį repertuarą. Kritikų puikiai įvertinta jo diskografija, apimanti L. van Beethoveno, J. Brahmso, S. Rachmaninovo, F. Chopino, M. Ravelio, I. Stravinskio, D. Šostakovičiaus ir kitų kompozitorių muziką.

Tarp Lietuvos atlikėjų prof. 𝐏𝐄𝐓𝐑𝐀𝐒 𝐆𝐄𝐍𝐈𝐔𝐒̌𝐀𝐒 išsiskiria interesų įvairiapusiškumu ir nuolatinėmis, dažnai rizikingomis naujų išraiškos formų, nekasdieniškų muzikinių ir dvasinių potyrių paieškomis. Meistriškai įvaldęs platų klasikinių, romantinių ir šiuolaikinių kūrinių repertuarą, jis rengia rečitalius ir koncertuoja kaip solistas su Lietuvos simfoniniais orkestrais, įvairiais kameriniais ansambliais ir solistais, dirigentais. Šalia nuolatinės koncertinės veiklos Lietuvoje, P. Geniušas pelnė tarptautinį pripažinimą savo pasirodymais daugiau nei keturiasdešimtyje pasaulio šalių ir garsiausiose pasaulio koncertų salėse – Linkolno centro „Alice Tully“ ir „Avery Fisher“ salėse Niujorke, Tokijo „Geijitsu Geikijo“ ir Vienos „Musikverein“. Už plačią koncertinę ir kūrybinę veiklą, Petras Geniušas buvo įvertintas: Lietuvos nacionaline meno ir kultūros premija (1992 m.). Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (WIPO) premija (2004 m.). 2011 m. Petras Geniušas apdovanotas Kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“. 2015 m. apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi.

Bilietai: 21 ir 30 €

Rezervacija +370 677 65655 

Bilietus galima įsigyti salės „Polifonija“ kasoje (Aušros al. 15) ir internetu www.ticketmarket.lt

Nuolaidos taikomos moksleiviams, studentams, neįgaliesiems ir senjorams.

Partneriai