Advento-Kalėdų muzika

Gruodžio 2 d. vakarą Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje vos galėjo sutilpti visi norintys panirti į advento - Kalėdų dvasią ir pasiklausyti choro „Polifonija“ atliekamos muzikos.

Advento metas – užgimsiančio kūdikėlio Jėzaus laukimas ir žinojimas, kad jis atliks didelę ir kilnią misiją šiame pasaulyje. Todėl ne veltui klausytojai išvydo ir išgirdo giedant ne tik šiauliečiams gerai pažįstamą chorą „Polifonija. Simboliška, kad šią programą buvo pakviesti diriguoti savo kūrybinio gyvenimo kelią pradedantys menininkai Augustė Andrijauskaitė ir Augustas Kvedaravičius, nes jaunųjų menininkų rankose – visa Lietuvos chorinės muzikos ateitis.

Jaunuolių savarankiškai sudėliota subtili, kruopščiai apmąstyta muzikinė mozaika atspindėjo advento nuotaikas ir artėjančių Kalėdų aidus. Klausytojai galėjo mėgautis J. Rheinberger, J. Busto, F. Poulenc, K. Jenkins, C. Debussy, P. Aston, G. Venislovo kompozicijomis. Malonia staigmena tapo jauniausio tą vakarą skambėjusios muzikos kūrėjo Dovydo Baltrimavičiaus specialiai šiai programai sukomponuotas opusas „O nata lux“.

Vakaro programą pristačiusi V. Butvilienė publikai padėjo rasti jungtis tarp muzikinio naratyvo ir biblinių kontekstų.

„Advento – Kalėdų muzika“ – antroji ciklo „Tebūnie šviesa“ programa.

Projekto rėmėjai: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Šiaulių miesto savivaldybė.

 

KĮ „Polifonija“ informacija

Nuotraukų autorė Lina Kodiakina

Partneriai