50-mečio proga, choras "Polifonija" dovanoja Jums išskirtinę galimybę susipažinti su projekto "Virtuali Polifonija" turiniu nemokamai

50-mečio proga, choras "Polifonija" dovanoja Jums išskirtinę galimybę susipažinti su projekto "Virtuali Polifonija" turiniu nemokamai

Įkėlimo data: 2024-09-30

Gerbiami muzikos pedagogai, chorvedžiai, choro dainininkai ir visi, kurie gyvena muzika!

Švęsdami choro „Polifonija“ 50-ies metų jubiliejų, norime su Jumis pasidalinti ypatinga DOVANA - projektu „Virtuali Polifonija“, kuris muzikos bendruomenę praturtino pandemijos metu.

Kiekvieną mėnesio trečią savaitgalį turėsite išskirtinę galimybę NEMOKAMAI peržiūrėti mūsų kvalifikacijos kėlimo seminarų įrašus YouTube platformoje. Šie seminarai bus prieinami 48 valandas, todėl nepraleiskite progos! Tai vertingas išteklius jūsų profesiniam tobulėjimui ir puiki galimybė gauti žinių iš geriausių savo srities ekspertų.

Programa:

2024 SPALIO 19-20 | Seminaras „Ritmo teritorija“. Lektorius – Pavel Giunter;

2024 LAPKIRIČIO 16-17 d. | Seminaras „Vytauto Miškinio nauji kūriniai chorui“. Lektorius prof. Vytautas Miškinis;

2024 GRUODŽIO 14-15 d. | Seminaras „Nepažinti Gintauto Venislovo kūriniai chorams“. Lektorius prof. Gintautas Venislovas;

2025 SAUSIO 18-19 d. | Seminaras „Darbo su choru metodika, repetavimo strategijos“. Lektorius doc. Laurynas Vakaris Lopas;

2025 VASARIO 22-23 d. | Seminaras „Choro dainininkų vokalinių įgūdžių tobulinimas, problemų sprendimo būdai“. Lektorius doc. Liudas Norvaišas.


PRENUMERUOKITE CHORO POLIFONIJA YOUTUBE KANALĄ IR NEPRALEISITE NĖ VIENO ĮRAŠO https://www.youtube.com/@choraspolifonija4382

Seminarai Lietuvių kalba su anglų kalbos titrais.


Plačiau apie kiekvieną:

Seminaras „Ritmo teritorija“

Ritmas – vienas iš trijų svarbiausių muzikos elementų (ritmas, melodija, harmonija). Jeigu melodija ir harmonija suvokiama ausimi, tai ritmą, be to, reikia pajusti visu kūnu. Būtent apie kūno perkusijos ypatumus ansamblyje sužinosite šiame seminare.

Seminaro metu nagrinėjama ritmo ansamblyje praktika, atskleidžiama problematika, identifikuojama, kas sekasi sunkiausiai bei kaip tai išspręsti. Susipažinsite su ritmikos pratimų ir kūrinių repetavimo, įsisavinimo metodais, atsipalaidavimo pratimais, ritmo pajautimo/įsijautimo būdais, ritmo dinamikos įvairove ir skirtingų perkusijos garsų išgavimo savo kūno pagalba būdais bei pritaikymu kolektyve, demonstruojamas trijų perkusijos kūrinių mokymasis ir atlikimas valstybiniame chore „Polifonija“.

Lektorius – Pavel Giunter, perkusijos meistras, mušamųjų ansamblio "Giunter Percussion" įkūrėjas, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro mušamųjų grupės koncertmeisteris.

Dalyvis – valstybinis choras „Polifonija“


Seminaras „Darbo su choru metodika, repetavimo strategijos“

Doc. L. V. Lopas seminaro metu pristatys aktualias darbo su choru metodikas, pasidalys ilgamete darbo su kolektyvais patirtimi. Pasitelkiant Šiaulių valstybinį kamerinį chorą „Polifonija“ bus gvildenama problematika, esanti lietuvių (B. Dvariono, K. Brundzaitės, S. Šimkaus ir kt.) ir užsienio kompozitorių (pvz., F. Poulenc’o) kūriniuose, o lektorius pasiūlys efektyviausius problemų sprendimo būdus.

Lektorius doc. Laurynas Vakaris Lopas

Moderatorius dr. Linas Balandis

Dalyvis – valstybinis choras „Polifonija“


Seminaras „Nepažinti Gintauto Venislovo kūriniai chorams“

Seminare bus apžvelgta Gintauto Venislovo kūryba chorui, pristatytos kompozitoriaus muzikinio stiliaus ypatybės. Greta religinės muzikos, kuri Venislovo kūryboje yra gausi, bus gvildenami ir pasaulietinės muzikos ypatumai. Kaip žinia, kompozitorius taip pat yra chorvedys, tad seminare dalyvausiantys įgis ir chorvedybinių (darbo su choru, kūrinių analizės ir pan.) žinių.

Lektorius doc. Gintautas Venislovas

Moderatorius dr. Linas Balandis

Dalyvis – valstybinis choras „Polifonija“.


Seminaras „Choro dainininkų vokalinių įgūdžių tobulinimas, problemų sprendimo būdai“.

Lektorius Liudas Norvaišas atkreips dėmesį į dažniausiai pasitaikančias chorų ar ansamblių dainininkų vokalo problemas. Praktinės virtualaus seminaro dalies metu chorui „Polifonija“ atliekant kūrinius iš kolektyvo repertuaro pripažintas vokalo ekspertas L. Norvaišas klausysis skambančios muzikos ir išgirdęs, kad tam tikrose vietose būtinas jo aktyvus įsitraukimas, stabdys ir intensyviau padirbės su atskiromis balsų grupėmis ar pavieniais dainininkais, taikydamas ilgametėje jo praktikoje pasiteisinusius metodus.

Operos solistas ir vokalo pedagogas Liudas Norvaišas daugiau kaip 20 metų kuria vaidmenis LNOBT scenoje, taip pat nuolat rengia ir solinius koncertus, dainuoja stambių vokalinių simfoninių kūrinių atlikimuose. Nuo 2007 m. Liudas Norvaišas dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Lektorius doc. Liudas Norvaišas

Moderatorius dr. Linas Balandis

Dalyvis – valstybinis choras „Polifonija“.

Chorui diriguoja Povilas Vanžodis.


Seminaras „Vytauto Miškinio nauji kūriniai chorui“.

Seminaro lektorius Vytautas Miškinis kalbės apie dėmesį atlikėjo amžiui, su tuo susijusioms dainavimo galimybėms, šiuolaikinėms tendencijoms. Taip pat atkreips dėmesį į glaudų muzikos ir poetinio teksto ryšį savo kūryboje. Kompozitorius skirs laiko ir kūrinių faktūros bei jo kompozicijose dažnai pasitaikančių polifonijos, aleatorikos, sonoristikos elementų analizei.

Vytautas Miškinis – choro dirigentas, pedagogas, kompozitorius. Jo kūryba itin populiari ir Lietuvoje, ir užsienio šalyse. Kompozitorius sukūrė per 400 pasaulietinių ir apie 400 religinių kūrinių, per 150 dainų instrumentuočių įvairioms instrumentų sudėtims. Nemažą kūrybos dalį sudaro dainos vaikams – tam turėjo įtakos jo darbas su „Ąžuoliuko“ choru.

Lektorius prof. Vytautas Miškinis

Moderatorius dr. Linas Balandis

Dalyvis – valstybinis choras „Polifonija“.


Partneriai