Choras „Polifonija“ kvietė ieškoti amžinos šviesos

Choras „Polifonija“ kvietė ieškoti amžinos šviesos

Įkėlimo data: 2022-11-14

Darganotą lapkričio 11-osios vakarą į Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčią ir lapkričio 12-osios vėsų rytą į Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčią rinkosi minia klausytojų. Šį tamsų lapkričio metą, kuomet jau užgęsusi Vėlinių žvakelių jūra ir dar neuždegtos Advento žvakės, šviesos ieškančius klausytojus šventovėn sukvietė choras „Polifonija“.

Programų ciklo „Tebūnie šviesa“ pirmame koncerte „Lux aeterna“ („Amžinoji šviesa“) „švietė“ ir klausytojų sielas šildė ne tik žinomiausias šiauliečių choras, bet ir kitos ryškios Lietuvos scenos žvaigždės: smuikininkė/altininkė Julija Ivanovaitė, violončelininkas Mindaugas Bačkus ir dirigentas Imantas Šimkus. Šio jauno menininko paruošta, iki smulkmenų apgalvota, vientisa programa nuskambėjo kaip šviesi ir subtili muzikinė meditacija.

I. Šimkus teigė, kad jam buvo didžiulis malonumas dirbti su programoje dalyvavusiais  muzikais. Jis džiaugėsi turėta galimybe bendradarbiauti ir kartu įgyvendinti muzikines idėjas.

Solo partijas koncerte atlikę scenos meistrai Julija Ivanovaitė ir Mindaugas Bačkus buvo laimingi, galėję dalyvauti programoje ir savo muzikavimu prisidėti prie projekto sėkmės. Nemažai kūrybinių idėjų su choru „Polifonija“ jau anksčiau įgyvendinęs violončelininkas M. Bačkus pabrėžė, kad pastaroji Imanto Šimkaus pasiūlyta programa buvo išskirtinė: visi koncerte skambėję kūriniai –  nepaprasto grožio. „Taip retai būna, kai ateini į koncertą ir visa muzika nuo pradžios iki galo sukelia jausmą, jog nieko nuostabesnio dar nesi girdėjęs, kūriniai vienas už kitą gražesni“, - savo įspūdžiais dalijosi žinomas menininkas.

Tokioms mintims pritarė ir koncerte apsilankę klausytojai, atvirai reiškę savo susižavėjimą, dėkoję atlikėjams už sukurtą muzikos stebuklą.

Sekantis programų ciklo "Tebūnie šviesa" koncertas, pavadinimu "Advento-Kalėdų muzika", vyks gruodžio 2 d. 16:30 val. Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje. Tuokart chorui "Polifonija" diriguos du jaunieji dirigentai: Augustė Andrijauskaitė ir Augustas Kvedaravičius.

Organizatorius – koncertinė įstaiga Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“.
Projekto rėmėjai: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Šiaulių miesto savivaldybė.
Projekto partneriai: Šiaulių Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapija, Šeduvos kultūros centras.

--

Koncertinės įstaigos Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ informacija
Nuotraukos - Lina Kodiakina


Partneriai