Šiauliuose – visa savaitė renginių, skirtų Tarptautinei muzikos dienai

Šiauliuose – visa savaitė renginių, skirtų Tarptautinei muzikos dienai

Įkėlimo data: 2021-09-24

Tarptautinė muzikos diena pirmą kartą pradėta švęsti 1975-aisiais, kuomet UNESCO organizacija, vedama vieno iš iniciatorių - kompozitoriaus Dmitrijaus Šostakovičiaus, nusprendė Spalio 1-ąją paskirti muzikai ir jos kūrėjams. Šiaulių kamerinėje salėje „Polifonija“ jau ketvirtus metus iš eilės vyksta šiai dienai paminėti skirti muzikos ir kitų meno sričių sintezės renginiai.

Šiemet Muzikos savaitėje klausytojai išgirs du kamerinės muzikos koncertus. Rudens – žiemos koncertų sezoną pradės Kauno fortepijoninis trio ir baritonas Giedrius Prunskus. Jie atliks kompozitorių Lili Boulanger, Astor Piazzolla, Vidmanto Bartulio kūrinius. Kauno fortepijoninis trio yra pelnęs ne vieną apdovanojimą šalyje ir užsienyje, iš kurių svariausi – 2014 m. iškovotas Grand Prix Varšuvoje vykusiame II Tarptautiniame muzikos pedagogų konkurse bei tai pačiais metais įteiktas Prezidentės Dalios Grybauskaitės Padėkos raštas. Iš Šiaulių kilusį dainininką Giedrių Prunskų dažniausiai galite išvysti Kauno valstybinio muzikinio teatro scenoje, tačiau Šiauliams atlikėjas turi ypatingų sentimentų.

Mokytojų dieną kviečiame pasiklausyti muzikos ir kino filmų sintezės – gyvai atliekamų kino filmų melodijų. Visiems gerai pažįstamas ir legendomis tapusias dainas iš filmų „Liūtas karalius“, „Katės“, „Džiaze tik merginos“ ir kt. atliks jaunosios kartos muzikės – dainininkė, TV projektų „Lietuvos balsas“ ir „Auksinis balsas“ dalyvė, tarptautinių operos dainininkų konkursų Italijoje ir Suomijoje nugalėtoja Indrė Anankaitė ir pianistė Ugnė Sabaitytė .

Muzikos savaitėje išskirtinai senjorams siūlome išbandyti muzikos ir dailės sintezės renginį, kuriame dailės terapija bus palydima gyvos muzikos garsų. Irena Gaidamavičienė, ilgus metus vadovaujanti artrito bendruomenei „Artis“ Šiauliuose, ves unikalią dailės terapijos sesiją, kurios metu visi dalyvaujantieji galės įsilieti į dailės pasaulį ir tuo pačiu metu mėgautis jautriais kanklių garsais. Kanklėmis skambins Rūta Vyšnia.

Tarptautinę muzikos dieną pažymėsime jau trečiuoju muzikiniu protmūšiu „Legato“. Į šį protmūšį kviečiame vyresniųjų klasių moksleivius, studentus bei tiesiog muzikos mylėtojus, norinčius pasirungti muzikos žiniomis. Norintiems dalyvauti, reikia burtis į 5-10 žmonių komandas ir iki rugsėjo 24 dienos apie dalyvavimą pranešti elektroniniu paštu: gertruda@polifonija.lt.

Apsilankę kamerinės salės „Polifonija“ Muzikos savaitėje vykstančiuose renginiuose galėsite pamatyti šiaulietės tapytojos Birutės Kuicienės parodą „Moters muzika“. Spalvingais ir ekspresyviais potepiais išmargintose drobėse išvysite pažįstamų Šiaulių peizažų linijas, kurias, autorės žodžiais, „sukūrė moteris, besižavinti muzika“.

Šie ir kiti renginiai vyks rugsėjo 30 – spalio 5 dienomis Šiaulių kamerinėje salėje „Polifonija“. Išsamesnę informaciją apie šioje salėje vykstančius renginius galite rasti www.polifonija.lt

Partneriai