Kūrybinė laboratorija - rezidencija "Regina Libertas"

Kūrybinė laboratorija - rezidencija "Regina Libertas"

Įkėlimo data: 2022-05-10

Kūrybinė laboratorija - rezidencija skirta Lietuvos ir Lenkijos jauniesiems kompozitoriams (iki 35 metų).
Šiuo metu yra užsiregistravę keturi rezidentai:

ZUZANNA KOZIEJ (Lenkija)
Plačiau apie ją ČIA
JULIA JANIAK (Lenkija)
Plačiau apie ją ČIA
MICHAŁ SZAROWICZ (Lenkija)
Plačiau apie jį ČIA
DOVYDAS BALTRIMAVIČIUS (Lietuva)
Plačiau apie jį ČIA


Pagrindinis projekto tikslas – įprasminti ryškios asmenybės – Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus, rezidavusio Kražiuose, atminimą ir atskleisti plačiajai visuomenei jo kūrybą, suteikiant jai galimybę atgimti naujų muzikos kompozicijų pavidalu.

Pasak Sarbievijaus, tautų valdovė „Karalienė Laisvė“ (lot. Regina Libertas) labiausiai yra pamėgusi lietuvių ir lenkų žemes, todėl šitas faktas nulėmė sprendimą rezidencijon kviesti būtent šių šalių atstovus.

Kražiai jaunųjų menininkų rezidencijai ir naujos muzikinės programos parengimui bei atlikimui pasirinkti neatsitiktinai, nes tai – išskirtinis miestelis Šiaulių apskrityje. Jis garsėja ne tik tuo, kad čia gyveno ir kūrė Sarbievijus, bet ir savo didinga istorine praeitimi ir kultūrinėmis tradicijomis, paskelbtas urbanistikos paminklu. Tikimasi, kad Kražių apylinkės ir istorija alsuojančios buvusios XVII a. jėzuitų kolegijos sienos sukurs nekasdienę atmosferą, inspiruos naujas muzikines idėjas kūrybai, kurios bus realizuotos drauge su Šiaulių valstybiniu kameriniu choru „Polifonija“.

Organizatoriai suteikia pilnas apgyvendinimo bei darbo sąlygas jauniesiems kūrėjams, ieškantiems ramybės, gamtos bei galimybės nutolti nuo miesto. Buvusiame Kražių kolegijos pastate, kuriame vyks rezidencija, yra įsikūręs M. K. Sarbievijaus kultūros centras, veikia muziejus, teikiama turizmo informacija. Čia jums maloniai patars, kokias vietas verta aplankyti Kražiuose ir miestelio apylinkėse.

Projektą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Partneris - Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras


REZIDENCIJOS PROGRAMA
Čia: REZIDENCIJOS PROGRAMA 2022.pdf

Paraiškos forma Dalyvio registracija - „Google“ formos

Nuostatai - Rezidencijos nuostatai (LT).pdf
Partneriai