Meno tarybos naujokai

Meno tarybos naujokai

Įkėlimo data: 2023-04-24

Vos įsibėgėjus pavasariui ir pasibaigus 40-ąjam festivaliui „Resurrexit“, jau rengiame planus kitiems metams, kurie bus svarbūs: choras „Polifonija“ minės jubiliejų, skaičiuojantį net pusę amžiaus, tad ir programa turi būti ypatinga!

Žinoma, visas mūsų vizijas ir planus, visų pirma, turi aptarti ir patvirtinti meno taryba. Džiaugiamės, kad 2024-ųjų veiklas palaimino patyrę meno tarybos senbuviai: LR Kultūros ministerijos profesionaliosios kūrybos ir tarptautiškumo grupės vyriausioji specialistė Irena Didžiulienė, Šiaulių miesto savivaldybės kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė, KĮ „Polifonija“ vadybos ir komunikacijos skyriaus vedėja Vita Butvilienė, kompozitorius, pedagogas, choro narys Gediminas Kalinas ir ilgametis polifonietis, jau 49 metus kolektyve dainuojantis tenoras Regimantas Lukoševičius. Taip pat labai džiaugiamės į šių metų tarybos narių gretas prisijungus Jūratę Katinaitę ir Mykolą Natalevičių, kurie taip pat nedvejodami pritarė kitų metų veiklų planui. Trumpai pristatome Jums mūsų meno tarybos naujokus.

Muzikologė Jūratė Katinaitė, nuo 2018 m. studijuoja LMTA menotyros doktorantūroje. Nuo 2017 m. J. Katinaitė yra LR Valstybinės lietuvių kalbos komisijos narė. Nuo 2017 m. – Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos narė. Nuo 2018 m. – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro meno kolegijos narė. J. Katinaitė rašo straipsnius ir recenzijas kultūrinėje spaudoje operos, šiuolaikinės muzikos, kultūros politikos temomis, publikuoja pokalbius su muzikais, dalyvauja tarptautinėse konferencijose. 2018 m. pasirodė J. Katinaitės sudaryta knyga „Karalių kuria aplinka: operos solistas Vaclovas Daunoras“. Nuo 1994 m. J. Katinaitė dirba su LRT, o pastaraisiais metais, kaip laisvai samdoma autorė, muzikologė „LRT Klasikos“ programoje veda laidą „Operos vakaras“, o „LRT Plius“ kanale – laidą „Žiemojimas su opera“.

Mykolas Natalevičius – kompozitorius, veikiantis įvairiose muzikos srityse: nuo akustinės instrumentinės muzikos iki eksperimentinės elektronikos. Jo darbai simfoniniam orkestrui, chorui, muzikiniam teatrui, dramos spektakliams ir filmams pelnė daugybę apdovanojimų konkursuose ir festivaliuose Lietuvoje bei užsienyje. Nuo 2015 dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, 2017 m. buvo išrinktas Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininku. Nuo 2018 m. koordinuoja Baltijos šiuolaikinės muzikos tinklo veiklą. M. Natalevičius į muziką įžengė neįprastai vėlai - būdamas šešiolikos. Tai galbūt apsaugojo jį nuo klišių ir tabu, kurių apstu augant tarp panašaus profilio kolegų. Jis nebijodamas žengia įvairiomis kryptimis, nesibodėdamas nei šokiruoti, nei atrodyti pernelyg sentimentalus - tai tarsi daugelio galimybių, platformų išbandymas ir šio menininko išskirtinumas. Kūrėjas koncertuoja kaip pianistas, dainininkas, dirigentas. Taip pat sukūręs grafikos, tapybos kūrinių; dalyvavęs dailės parodose.

Dėkojame ir darkart sveikiname mūsų solidžią, naujos sudėties meno tarybą su pirmuoju įvykusiu posėdžiu. Tegyvuoja muzika!

Partneriai