Naujas menų sintezės festivalis Šiauliuose

Naujas menų sintezės festivalis Šiauliuose

Įkėlimo data: 2020-09-14

Šiaulių kamerinė salė „Polifonija“ sezoną pradeda nauju muzikos ir kitų menų sintezės festivaliu „Muzikos savaitė“

Nuo 2020 metų Tarptautinė muzikos diena Šiauliuose bus švenčiama kitaip „Džiaugiamės, jog šiais metais ši šventė išaugo į savaitę laiko truksiantį festivalį, kurio metu šiauliečiai ir miesto svečiai galės ne tik pasiklausyti išskirtinės muzikos garsų, bet ir pamatyti dar niekada Šiauliuose nerodytų išskirtinių projektų ir pasirodymų“, – sako kultūrinės veiklos vadybininkė G. Gulbinaitė

Rugsėjo paskutinį pirmadienį festivalį atidarys elektroninės muzikos ir šešėlių teatro spektaklis „Umbra“. Tai - vienos valandos trukmės spektaklis, kuriame pasitelkus naują, įtaigią formą neriama į žmogaus vidų. Pagrindinė šio performanso mintis - vienatvės jausmas minioje. Spektaklyje taip pat pasirodys Šiauliuose gimę ir užaugę aktoriai: Adelina Skalandytė ir Povilas Šimonis. 

Festivalyje taip pat bus „žaidžiama“ su gyvai atliekamais garsais ir nebyliu kinu. 1921 metais sukurtą nespalvotą kino filmą „The kid“ su legendiniu komiku Charlie Chaplin įgarsins džiazo virtuozai Dmitrij Golovanov (klavišiniai) ir Arkadij Gotesman (perkusija).

Muzikos ir šokio sintezę šiame festivalyje perteiks muzika, kurią išgirdus savaime norisi šokti - Tango. Skambant tango karaliaus Astor Piazzolla ir garsių kompozitorių Jose Padula, Juan Carlos Cobian, Francisco Canaro, Carlos Gardel, Mariano Mores ir kt. melodijoms bei girdint tikrus pasakojimus apie tolimąją Argentiną iš Eduardo Gimenez lūpų ispanišku akcentu, tiesiog negalima atsispirti pietietiško ritmo paskatinimui šokti! Tango šoks Brigita ir Carlos Rodrigues šeimyninis duetas, o muziką akordeonu atliks Nerijus Bakula.

Tarptautinę muzikos dieną, spalio 1-ąją, pažymėsime tradiciniu tapusiu renginiu - muzikiniu protų mūšiu „Legato“. Tai - trečiasis muzikinis protų mūšis, kuriame kviečiame rungtis Šiaulių miesto ir rajono jaunimo komandas nuo 5 iki 10 asmenų. Komandoms reikia sugalvoti savo pavadinimą, išsirinkti kapitoną ir iki rugsėjo 25 d. registruotis el. Paštu: julija@polifonija.lt

Muzikos savaitės festivalio baigiamasis renginys spalio 3-čią dieną - tautodailininkės Giedrės Balandytės – Kazokienės karpinių parodos „Pro rakto skylutę“ atidarymas ir etnomuzikologės doc. Zitos Kelmickaitės bei lituanisto Juozo Pabrėžos diskusija, kurioje muzikos sintezė atsiskleis per lietuvių liaudies papročius.

Nuotraukos autorė Vismantė Ruzgaitė

Partneriai