PREMJERA - CHORŲ CHORAS „VAKAR IR VISADOS“

PREMJERA - CHORŲ CHORAS „VAKAR IR VISADOS“

Įkėlimo data: 2020-04-16

LABAS VISIEMS!

Jau kurį laiką su Jumis dalinamės virtualaus choro Lietuvoje naujienomis. Ir tai darome ne veltui, mat valstybins choras „Polifonija“ yra  šio unikalaus reiškinio, kuris vienija  150 dainininkų iš 16 Lietuvos chorų dalis.

Dar prieš pasaulinę pandemiją, virtualaus choro iniciatoriai, tarp kurių ir choro „Polifonija“ meno vadovas Linas Balandis, puoselėjo idėją, suburti  Lietuvos choro artistus bendram tikslui – visiems kartu atlikti kūrinį virtualioje erdvėje. Šiandien virtualus choras pasaulyje – gyva idėja, varijuojanti vis skirtingais pavidalais. Ši medija – puikus pavyzdys, kaip galima sujungti choro mėgėjus ir profesionalus, skirtingo amžiaus ir išsilavinimo dainininkus, pasitelkiant šiuolaikines technologijas. Pakanka tik paspausti mygtuką ir jos mus pasiekia, atrodo, visur... Virtualus choras mus veikia savaip asmeniškai, o kartu jis konstruoja bendrystės jausmą. Tad nenuostabu, kad valstybei paskelbus karantiną šalyje, muzikos sektorius, tarp jų ir „Polifonija“, neišvengiamai susidūrė su iššūkiu, kuris pakoregavo darbo metodus ir nuo tada virtualaus choro idėja tapo realybe.

Paskelbus apie iniciatyvą netruko susiburti entuziastingų profesionalų komanda bei suvienyti didžiulį būrį choristų įdainuoti virtualioje erdvėje kompozitoriaus Gintauto Venislovo kūrinį „Vakar ir visados“ (tekstas M. Martinaitis). Kūrinys, šių dienų kontekste, yra kaip niekad aktualus. Vienai idėjai susijungę dainininkai skleidžia aiškią žinutę – mes norime grįžti į VAKAR būseną, o ne gyventi ŠIANDIENA.

O darbo įgyvendinti idėją iš ties nestigo. Dar kovo viduryje tik idėja buvęs reiškinys, po ilgų valandų darbo nuotoliniu būdu, nuo komunikacijos, mokymosi individualiai, virtualių repeticijų, iki montavimo per naktis, jau rytoj (balandžio 17 d.) išvysime PREMJERĄ - CHORŲ CHORAS „VAKAR IR VISADOS“! Mes norime dainuoti ir mūsų niekas nesustabdys!

7:40 laidoje „Labas rytas, Lietuva“ (LRT)

16:05 radijo laidoje „Pakeliui su klasika“ (LRT klasika)

19:30 laidoje „Kultūros diena“ (LRT plius)

Garso režisierius Paulius Ramonas,
 vaizdo režisierė Karolina Sinkeviciute,
 šios idėjos iniciatorius dr. Linas Balandis,
 virtualaus choro Lietuvoje pradidininkė, šio virtualaus choro koordinatorė Ingrida Alonderė ir, žinoma, kompozitorius Gintautas Venislovas!

93835643_664869497580428_719297221241077760_n.mp4

Partneriai