Virtualios Polifonijos seminarai

Virtualios Polifonijos seminarai

Įkėlimo data: 2021-09-21

Pernai sėkmingai startavęs, šiemet tęsiasi seminarų ir pokalbio laidų ciklas VIRTUALI POLIFONIJA.

---

Spalio 18 d. 10 val. vyks virtualus seminaras „Choro dainininkų vokalinių įgūdžių tobulinimas, problemų sprendimo būdai“. Seminarą ves doc. Liudas Norvaišas, moderatorius dr. Linas Balandis.

Tikslas – padėti chorų vadovams, muzikos pedagogams spręsti dažnai pasitaikančias vokalo problemas.

Uždaviniai:

• Suteikti žinių apie būdus ir metodus, kuriuos būtų galima taikyti kasdieninėje darbo su chorais ir vokaliniais ansambliais praktikoje;

• Sudaryti galimybę seminaro metu pateikti rūpimus klausimus lektoriui ir gauti atsakymus.

Trukmė - 4 akad. val.

Renginio aprašymas:

Lektorius Liudas Norvaišas atkreips dėmesį į dažniausiai pasitaikančias chorų ar ansamblių dainininkų vokalo problemas. Praktinės virtualaus seminaro dalies metu chorui „Polifonija“ atliekant kūrinius iš kolektyvo repertuaro pripažintas vokalo ekspertas L. Norvaišas klausysis skambančios muzikos ir išgirdęs, kad tam tikrose vietose būtinas jo aktyvus įsitraukimas, stabdys ir intensyviau padirbės su atskiromis balsų grupėmis ar pavieniais dainininkais, taikydamas ilgametėje jo praktikoje pasiteisinusius metodus. Tam, kad edukacinis procesas būtų veiksmingesnis, užsiregistravusiems seminaro dalyviams bus atsiųstos skambėsiančių kūrinių natų kopijos. Virtualaus renginio transliacijos metu bus suteikta galimybė kreiptis į lektorių, pateikti jam aktualius klausimus ir gauti atsakymus.

Operos solistas ir vokalo pedagogas Liudas Norvaišas

Daugiau kaip 20 metų kuria vaidmenis LNOBT scenoje, taip pat nuolat rengia ir solinius koncertus, dainuoja stambių vokalinių simfoninių kūrinių atlikimuose. Nuo 2007 m. Liudas Norvaišas dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.
Chorui diriguos Povilas Vanžodis.

Seminaro kaina - 10 EUR

Atsiskaitymas pavedimu į Koncertinės įstaigos Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ sąskaitą - A/s Nr. LT047300010002407912
Paskirtis - seminaro 2021-10-18 dalyvio mokestis

Registracija būtina www.semiplius.lt sistemoje.

---

Lapkričio 19 d. 10 val. vyks virtualus seminaras „Vytauto Miškinio nauji kūriniai chorui“. Seminarą ves prof. Vytautas Miškinis, moderatorius Linas Balandis.

Tikslas – populiarinti lietuvių chorinę muziką.

Uždaviniai:

•Suteikti informacijos apie naujai sukurtus, bet Lietuvoje dar nepublikuotus, V. Miškinio kūrinius;

•Apmokyti specifinės autoriaus kūrybos interpretacijos subtilybių;

•Sudaryti galimybę seminaro metu pateikti rūpimus klausimus lektoriui ir gauti atsakymus.

Trukmė - 4 akad. val.

Renginio aprašymas:

Seminaro lektorius Vytautas Miškinis kalbės apie dėmesį atlikėjo amžiui, su tuo susijusioms dainavimo galimybėms, šiuolaikinėms tendencijoms. Taip pat atkreips dėmesį į glaudų muzikos ir poetinio teksto ryšį savo kūryboje. Kompozitorius skirs laiko ir kūrinių faktūros bei jo kompozicijose dažnai pasitaikančių polifonijos, aleatorikos, sonoristikos elementų analizei. Virtualaus renginio transliacijos metu bus suteikta galimybė kreiptis į lektorių, pateikti jam dominančius klausimus ir gauti atsakymus.

Vytautas Miškinis – choro dirigentas, pedagogas, kompozitorius. Jo kūryba itin populiari ir Lietuvoje, ir užsienio šalyse. Kompozitorius sukūrė per 400 pasaulietinių ir apie 400 religinių kūrinių, per 150 dainų instrumentuočių įvairioms instrumentų sudėtims. Nemažą kūrybos dalį sudaro dainos vaikams – tam turėjo įtakos jo darbas su „Ąžuoliuko“ choru.

Seminaro kaina - 10 EUR

---

Tiesiogines seminarų transliacijas pamatyti galės tik iš anksto www.semiplius.lt platformoje užsiregistravę ir dalyvio mokestį sumokėję asmenys. Registracija prasidės spalio 20 d.

Atsiskaitymas pavedimu į Koncertinės įstaigos Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ sąskaitą - A/s Nr. LT047300010002407912
Paskirtis - seminaro 2021-11-19 dalyvio mokestis

Suteikiami kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.


---

Taip pat, visi norintys susipažinti su publikuotais projekto "Virtuali Polifonija" seminarais, susisiekite asmeniškai kontaktu: julija@polifonija.lt

Seminarai: "Darbo su choru metodika, repetavimo strategijos" lekt. L.V.Lopas, "Nepažinti Gintauto Venislovo kūriniai chorams" lekt. G. Venislovas, "Ritmo teritorija" lekt. Pavel Giunter.

Vieno seminaro kaina - 10 EUR.

Dviejų seminarų kaina - 18 EUR

Trijų seminarų kaina - 25 EUR


Partneriai