Bjelle – apie projektą „30 metų šviesos“

Bjelle – apie projektą „30 metų šviesos“

Įkėlimo data: 2021-08-26

2021 metai, kuomet gimė projekto idėja, žymėjo 30-metį nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Kartu su režisieriumi Augustu Gornatkevičiumi ir choru „Polifonija“ šiai progai paminėti kūrėte projektą „30 metų šviesos“. Apie ką šis projektas?

Projekte kalbame apie tai, kokia Lietuva buvo prieš 30 metų, kokia yra dabar ir kokia bus po 30 metų. Iš tiesų, kai komandai papasakojau apie albumo idėją, kad „Planeta B“ – tai mano solinio albumo pavadinimas – galimai egzistuoja žmogaus viduje, režisieriui kilo mintis atskleisti choristų, kaip individualių asmenybių charakterius ir man ši idėja atrodė labai artima. Dažnai chorą, matome kaip vienetą, kaip bendrą organizmą, pamiršdami, kokie skirtingi ir įdomūs žmonės jame veikia. Kaip ir „Planetoje B“, kiekvienas žmogus išgyvena savo istoriją.

Kaip susibūrė komanda šiam projektui?

Choro „Polifonija“ meno vadovas Linas Balandis pasiūlė įgyvendinti šią idėją, pakvietė režisierių ir mane sukurti koncertą su choru, o tada natūraliai prisidėjo ir kiti komandos nariai.

Projektas atskleidžia ne tik choro galimybes atlikti įvairų repertuarą, tačiau kartu parodo kiekvieną dainininką su jam svarbiu daiktu bei pasakojimu apie jį. Kam kilo mintis tokiu būdu paminėti Lietuvos nepriklausomybės 30-metį?

Tai Augusto Gornatkevičiaus režisūrinis sprendimas. Pacituosiu jį patį: „Choras yra bendruomenė, kuri atspindi mūsų visuomenę ir svarsto apie praeitį ir ateitį. Iš kur mes atėjome ir kur einame? Kas pasikeitė per šiuos 30 metų ir kas pasikeis per ateinančius.“

Kaip choras priėmė pasiūlymą paeksperimentuoti – kaip pavyko prisitaikyti prie elektroninės muzikos skambesio bei performanso idėjos?

Choras „Polifonija“ nuo pirmų akimirkų parodė savo profesionalų požiūrį ir labai atvirai priėmė šio projekto muzikines idėjas. Per repeticijas jaučiu, kad susikalbame, ne tik žodžiais, bet ir muzikine kalba (šypsosi).

Ką jums reiškia laisvė, nepriklausomybė? Koks šių sąvokų suvokimas susiformavo per jūsų kūrybines ir gyvenimiškas patirtis?

Sunku suformuluoti terminą, kas yra laisvė. Tačiau pajausti, ar esi laisvas, žymiai paprasčiau.


Autorius: Gražina Montvidaitė
Ištrauka iš publikacijos gyvenimo būdo žurnale "Žmonės" (2020-10-21)


Rugsėjo 9 d. 18 val. baigiamasis XXXVIII festivalio "Resurrexit" koncertas-performansas „30 metų šviesos“.
Renginys vyks Šiaulių dramos teatro didžiojoje salėje.

Atlikėjai:
Valstybinis choras „Polifonija“
(meno vadovas ir vyr. dirigentas Linas Balandis)
Raminta Naujanytė – Bjelle
Rež. Augustas Gornatkevičius

Projekto rėmėjai:
LR Kultūros ministerija,
Šiaulių miesto savivaldybės administracija

Bilietus galite įsigyti TicketMarket.lt

Partneriai