Vieną seniausių muzikos festivalių „Resurrexit“ atidarys ansamblis „AR’s Musica“

Vieną seniausių muzikos festivalių „Resurrexit“ atidarys ansamblis „AR’s Musica“

Įkėlimo data: 2019-04-19

Balandžio 22–28 d. Šiauliuose įvyks jau 37-asis tradicinis Velykų muzikos festivalis „Resurrexit“. Vieną didžiausių profesionaliosios muzikos festivalių Lietuvoje Šiaulių šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje atidarys kamerinis ansamblis „AR’s Musica“ su programa „Baroko šviesoje“, kurioje šalia klasikinio baroko skambės ir šiuolaikiniai muzikos kūriniai. „Mums didelė garbė pradėti vieną seniausių muzikos festivalių Lietuvoje ir būti jo dalimi“, – džiaugėsi kamerinio ansamblio „AR’s Musica“ įkūrėjas fleitininkas Andrius Radziukynas.

 

Koncerte baroko epochos genijų J.S. Bacho, G.F. Händelio, A. Vivaldi kūryba išradingai persipins su šiuolaikiniais kūriniais – Šiaulių katedroje skambės impresionistinis, tapybiškas ir jausmingas P. Vasko „Peizažas su paukščiais“ bei hipnotizuojančiu įtaigumu pasižyminti A. Pärto kompozicija „Fratres“ (liet. „Broliai“).

 

Idėja sujungti baroko muziką ir modernius kūrinius kilo neatsitiktinai. „Nors atrodytų keista, prie senovinės muzikos, ypač J.S. Bacho, G.F. Händelio, jų tobulos harmonijos, labai tinka modernūs kūriniai. Šiuo atveju taip ir pasirinkome – šalia barokinių kūrinių norėjau atlikti absoliučiai iracionalų P. Vasko „Peizažą su paukščiais“. Išgirdęs mano idėją, violončelininkas Povilas Jacunskas pasiūlė pagroti ir A. Pärto minimalizmo šedevrą „Fratres“ – giliai tikintis kompozitorius šį sakralų kūrinį skyrė vienuoliams. Pats A. Pärtas yra sakęs, kad ši muzika atspindi, kaip „akimirka ir amžinybė kovoja mumyse“. Taip pamažu susidėliojo visa programa“, – apie būsimą Velykinį koncertą Šiaulių katedroje pasakoja A. Radziukynas.

 

Tarptautinį pripažinimą pelnęs estų kompozitorius A. Pärtas – turbūt žymiausias šiuo metu pasaulyje gyvenantis kompozitorius („The Daily Telegraph“, 2014). Šalia klasikinės ir religinės muzikos, A. Pärtas parašė muziką daugiau nei 70-čiai kino filmų, 2010 m. buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimui, o nuo 2011 m. yra dažniausiai atliekamas gyvas kompozitorius pasaulyje.

 

Koncerto pabaigoje nuskambės ansamblio „AR’s Musica“ kartu su choru „Polifonija“ atliekama įspūdinga G.F. Händelio Viešpaties pašlovinimo giesmė „Aleliuja“ iš oratorijos „Mesijas“. „G.F. Händelio muzika – tai širdies muzika, jos klausantis norisi verkti džiaugsmo ir ilgesio ašaromis“, – sako A. Radziukynas. Kristaus prisikėlimui ir įžengimui į Dangų švęsti skirta giesmė „Aleliuja“ – vienas garsiausių ir dažniausiai atliekamų Velykinių kūrinių pasaulyje.

 

2018 m. susibūręs, profesionalius muzikantus vienijantis kamerinis ansamblis „AR’s Musica“ gimė iš noro sukurti neapčiuopiamą erdvę tokiam muzikos menui, kuris pakylėtų, vestų į šviesą, džiaugsmą, harmoniją. „AR’s Musica“ nariai taip pat groja ir kituose žymiuose, pripažinimo sulaukusiuose kolektyvuose: Andrius Puplauskis – Šv. Kristupo kvintete, Ieva Sipaitytė – kvartete „Chordos“, Toma Bandzaitytė ir Ričardas Vytas – ansamblyje „Musica Humana“, Povilas Jacunskas – trio „FortVio“, Arnas Kmieliauskas – ansambliuose „Microorkéstra“ ir „Twenty Fingers Duo“.

 

„Resurrexit“ festivalio atidarymo koncertas „Baroko šviesoje“ įvyks balandžio 22 d. 18 val. Šiaulių šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje. Koncertas nemokamas.

Partneriai