Festivalio uždarymo koncertas

Festivalio uždarymo koncertas

Data ir laikas: Balandžio 16 d., sekmadienis, 19 val. Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia (Gegužių g. 57)

Festivalio uždarymo koncerto metu bus iškilmingai paminėtos didžiojo operos genijaus G. Verdi 210-osios gimimo metinės. Tačiau G. Verdi kūrybinis palikimas – ne tik operos. Paskutiniaisiais gyvenimo dešimtmečiais kompozitorius sugrįžo prie savo muzikinio kelio ištakų, kuomet dirbo bažnyčios muziku. Jis sukomponavo keturias pjeses religine tematika: „Ave Maria“, Stabat Mater“, „Laudi alla Vergine Maria“, „Te Deum“. Ir nors šios pjesės buvo parašytos kaip atskiri choriniai kūriniai, 1898 m. Milane jos išleistos viename rinkinyje – „Quattro Pezzi Sacri“ („Keturios šventos giesmės“ – it.). Dažnai jos yra atliekamos kaip vienas ciklas, tačiau Lietuvoje dėl savo sudėtingumo ir apimties skamba labai retai. Todėl šis koncertas – puiki proga išgirsti kitokį G. Verdi.

O kuo su didžiuoju italų genijumi susijęs ispanų kompozitorius O. Viscasillas ir kodėl jo kompozicija įtraukta į koncerto programą? Šią intriguojančią istoriją sužinos klausytojai, apsilankę baigiamajame festivalio „Resurrexit“ renginyje.

Programoje:
G. Verdi „Keturios šventos giesmės“
O. Viscasillas „Santa Cecilia“

KLAIPĖDOS VALSTYBINIO MUZIKINIO TEATRO SIMFONINIS ORKESTRAS
(Meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas – TOMAS AMBROZAITIS)
KLAIPĖDOS VALSTYBINIO MUZIKINIO TEATRO CHORAS
(Vyriausiasis chormeisteris, dirigentas – VLADIMIRAS KONSTANTINOVAS)
CHMELNYCKIO SAVIVALDYBĖS AKADEMINIS KAMERINIS CHORAS (Ukraina)
(Meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas – IHOR CMUR)
ŠIAULIŲ VALSTYBINIS KAMERINIS CHORAS „POLIFONIJA“
(Meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas – LINAS BALANDIS)

Dirigentas – TOMAS AMBROZAITIS
 ___________________
Koncertas nemokamas

Partneriai