VARGONŲ IMPROVIZACIJOS

VARGONŲ IMPROVIZACIJOS

Data ir laikas: Balandžio 4 d., ketvirtadienis, 19 val. Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia (Gegužių g. 57)

 VARGONŲ IMPROVIZACIJOS

PIOTR ROJEK (vargonai, Lenkija)

Vargonininkas Piotr Rojek studijavo vargonų specialybę pas profesorių Andrzej Chorosiński, kompoziciją pas profesorius Zygmunt Herembeszta ir Krystian Kiełb toje pačioje Karol Lipiński muzikos akademijoje, kurioje dabar dirba profesoriumi. Muzikantas įrašė per tuziną garso įrašų plokštelių, tačiau išskirtinė 2005 m. plokštelė su devyniomis skirtingų XVII-XX a. kompozitorių tokatomis, atliktomis istoriniais vokiečių vargonų meistro Adam Horatio Casparini vargonais Wołów miesto šv. Lauryno bažnyčioje, buvo nominuota prestižiniam Lenkijos Fonografų akademijos „Fryderyk“ apdovanojimui. P. Rojek už atlikimą ir kompozicijas apdovanotas įvairių konkursų prizinėmis vietomis, koncertuodamas yra aplankęs Čekiją, Didžiąją Britaniją, Suomiją, Ispaniją, Italiją, Izraelį, JAV, Lietuvą, Latviją, Norvegiją, Slovakiją, Švediją, Ukrainą, Vengriją ir Vokietiją. Muzikas yra apdovanotas už nuopelnus Wrocławo miestui. Vargonininkas savo šalyje ir svetur yra žinomas kaip vargonų meistras, talentingas kompozitorius, improvizatorius. Šių metų festivalio „Resurrexit“ klausytojai turės galimybę išgirsti šį muziką prakalbinant Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios vargonus.

Koncerte girdėsite Johano Sebastiano Bacho tokatą, lenkų kompozitoriaus Mieczysław Surzyński garsiausią kūrinį – improvizaciją lenkų bažnytinės giesmės „Šventas Dievas“ tema ir paties vargonininko improvizacijas.

Programoje: J. S. Bach, P. Rojek, M. Surzyński.

__________________
Koncertas nemokamas

Partneriai