„Šviesa spindi tamsoje ir tamsa jos neužgožė“

„Šviesa spindi tamsoje ir tamsa jos neužgožė“

Data ir laikas: Liepos 25 d. 20 val. Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia

Liepos 25 d. 20 val.

Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia

 

„Šviesa spindi tamsoje ir tamsa jos neužgožė“

Vokalinis ansamblis „Duodeco“

(Meno vadovas – Povilas Vanžodis)

Aktorė Nomeda Bėčiūtė

--

Nuotraukos autorius – Ignas Avižinis

ANSAMBLIO „DUODECO“ ŠVIESA SPINDĖS BAŽNYČIŲ NAKTYSE

Šiuo sunkiu žmonijai laikotarpiu, kuomet viltis yra nepaprastai reikalinga kiekvienam iš mūsų, ansamblis „Duodeco“ kviečia klausytojus į muzikinę kelionę iš tamsos į šviesą, iš dykumos į pažadėtąją žemę.

Programoje skambės šiuolaikinių kompozitorių muzika. James Macmillan ,,Miserere” pasirinktas neatsitiktinai. Kūrinys parašytas pagal 51-osios psalmės tekstą, įkvėptą didžiojo biblinio pažado sukurti žmogui naują širdį. Čia kalbama apie tvarų, galutinį perkūrimą, apie žmogaus vidinės būties negrįžtamą perkeitimą. Subtili dinamika, įspūdingai besiskleidžianti harmonija ir grigališkojo choralo imitacijos kuria sakralią nuotaiką ir klausytojui perteikia dvasios kelią – iš tamsos į šviesą. Tai vienas įspūdingiausių ir garsiausių šio kompozitoriaus kūrinių chorui a cappella.

Dar viena J. Macmillan kompozicija ,,Data est mihi omnis protestas“ – Velykų Kristaus dangun žengimo iškilmių motetas. Kūrinio teksto ištrauka paimta iš evangelijos pagal Matą. Šiame evangelijos pasakojime Kristus apsireiškia viltį praradusiems mokiniams ir paskelbia gerąją naujieną.

V. Augustino ,,Hymne à Saint Martin“ aštuoniems balsams a cappella. Šv. Martynas gyveno IV amžiuje Italijoje ir buvo Turino vyskupas. Kilęs iš Vengrijos, jaunystėje jis buvo Romos legionierius. Garsėjo ne tik kaip geras karys, bet ir kaip žmogus, užjaučiantis bei padedantis vargšams. Pasakojama, kad sutikęs prie miesto vartų sušalusį pusnuogį elgetą, Martynas kardu perrėžė savo kareivišką apsiaustą per pusę ir atidavė sutiktajam. Naktį jis susapnavo Kristų, apsigobusį ta apsiausto puse.

Koncertą užbaigs O. Gjeilo ,,Unicornis captivatur“, parašytas remiantis senaisiais Engelbergo vienuolyno (Šveicarija) tekstais, kurie aprašo Kristaus mirtį ir prisikėlimą. Kompozitorius muzikine kalba perteikia mirties ir gyvybės kovą, bei Kristaus pergalę visiems laikams.

--

Vokalinis ansamblis „Duodeco“ – Vilniuje įsikūręs aštuonių muzikos profesionalų kolektyvas, susibūręs 2019 metais. Tai repertuaro prasme lankstus, šiuolaikiškas kolektyvas, atliekantis tiek senąsias, tiek šių dienų muzikines kompozicijas bei siekiantis populiarinti ansamblinio dainavimo žanrą Lietuvoje.

Kolektyvo savo veiklą pradėjo 2020 m. – pirmojo koncerto metu kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru buvo atlikta A. Martinaičio oratorija „Gailestingumo altorius“.

Muzikuodami ansamblio nariai siekia nepriekaištingo bei darnaus skambesio, kuris taptų etalonu kitiems kolektyvams, žavėtų klausytoją. Kolektyvo ambicija – kurti aktualius, visuomenei patrauklius projektus, reikšmingai papildančius Lietuvos kultūrinę erdvę.

Ansamblio „Duodeco“ meno vadovas Povilas Vanžodis – perspektyvus choro dirigentas ir dainininkas, diriguojantis Šiaulių valstybiniam chorui „Polifonija“.

Vokalinio ansamblio „Duodeco“ sudėtis: sopranai – Augustė Andrijauskaitė ir Justina Leinartaitė, altai – Ūla Zemeckytė ir Evita Rudžionytė, tenorai – Povilas Vanžodis ir Evaldas Alekna, bosai – Gabrielius Gaidamavičius ir Arūnas Maliukas.

Partneriai