Jaunimo grupių konkursas nustebino klasikos mėgėjus

Jaunimo grupių konkursas nustebino klasikos mėgėjus

Įkėlimo data: 2023-05-15

Šiauliuose praūžęs jaunų grupių renginys, kvietė pašėlti improvizuojant klasiką!

Gegužės 12 dieną Šiauliuose įvyko jaunimo grupių konkursas, kurio beprecedentė idėja sukvietė jaunimą kūrybai ir improvizacijai. Tris mėnesius jaunimo grupės kūrė klasikinės muzikos kūrinių, ar jų motyvų improvizacijas, kurias įvertino kompetentinga komisija. Komisijos pirmininkė – gerai žinoma šiaulietė, dainų autorė ir atlikėja Agnė Michalenkovaitė, dirbo kartu su kitais komisijos nariais: Živile Jankute - muzikos inkubatoriaus NOVUS koordinatore, renginių organizatore, aktoriumi ir dainuojamosios poezijos atlikėju Mindaugu Ancevičiumi bei Šiaulių kamerinio orkestro smuikininke ir koncertmeistere Jūrate Stakvilevičiene.

Jaunimo grupės konkursui paruošė po du kūrinius. Vienas jų buvo laisvai pasirenkamas kūrinys iš muzikos grupės repertuaro, o antrasis – klasikinės muzikos kompozitorių: W. A. Mozart, A. Vivaldi, L. Van Beethoven kūrinių, ar jų leitmotyvų interpretacija pasirinktame stiliuje.

Visą kovo mėnesį, jaunimo grupės dalyvavo seminaruose, kuriuos vedė scenos profesionalai: aktorė Monika Šaltytė, garso režisierius Vytautas Bedalis, muzikos vadybininkas Ištvan Tomaš ir elektroninės muzikos atlikėjas Vytautas Leistrumas. Seminarai buvo nemokami, tad galimybe įgyti naujų žinių pasinaudojo ne tik konkurso dalyviai, bet ir visi besidomintys, ar ateityje scenos menais užsiimti planuojantys jaunieji muzikai.

Tai – tikrai išskirtinis konkursas. Niekas klasikinės muzikos improvizacijos konkursų Lietuvoje neorganizuoja.“ – organizatoriams pasakojo Vilniaus Pilaitės gimnazijos muzikos mokytoja. Ieškodami tinkamų motyvų ar melodijų muzikos improvizacijai atlikti, grupės gerai valdomame muzikos stiliuje, jaunuoliai turėjo išklausyti ne vieną klasikos kompozitorių kūrinių įrašą. Tai tapo galimybe ne tik susipažinti su kompozitoriais, analizuojant jų kūrinius, bet ir įsigilinti į šių kompozitorių gyvavimo amžiaus aktualias bei jas atpažinti šiandienoje.

Geriausiai pasirodžiusios ir daugiausiai vertinimo komisijos balų surinkusios trys grupės buvo apdovanotos premijomis:

I premijos laimėtojai - grupė ,,geck”;

II premiją iškovojo grupė ,,Parafrazė”;

III premiją pelnė grupė ,,Pilaitės muzika”.

Visos dalyvavusios grupės paruošė įspūdingas improvizacijas, taip nustebindamos ne tik žiūrovus, bet ir komisijos narius, tad organizatoriai tikisi, jog "Interpo" konkursas taps ilgalaikiu projektu, kuris padės ugdyti jaunimo klasikinės muzikos pažinimą bei plačiai skleisti improvizacijos virusą šalies muzikalioje jaunimo bendruomenėje.

Projekto rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

Nuotraukų autorius - Saulius Prapiestis.

Partneriai