Festivalis „Resurrexit“ prasidės paramos koncertu Ukrainai

Festivalis „Resurrexit“ prasidės paramos koncertu Ukrainai

Įkėlimo data: 2022-03-30

Šiųmetis XXXIX festivalis „Resurrexit“ vyks tradiciškai Velykų savaitę, tačiau išskirtinis bus festivalio įžangos koncertas, kurio metu scenoje muzikuos Nacionalinis kamerinis ansamblis „Kyjivo solistai“, o koncertas dedikuotas ukrainiečių palaikymui.

„Kyjivo solistai“ – tai ilgametės iškilaus ukrainiečių smuikininko ir mokytojo Bogodaro Kotorovičiaus (1941–2009) svajonės išsipildymas. Orkestrą sudaro garsūs muzikantai iš visos Ukrainos, dauguma jų yra nacionalinių ir tarptautinių konkursų nugalėtojai, atstovaujantys įkūrėjo tradicijoms. Anatoli Vasylkovskii nuo 2017 m. yra NCE „Kijevo solistai“ meno vadovas.

Šių metų vasario mėnesį „Kyjivo solistai“ buvo išvykę į gastroles po Europą ir koncertavo Italijoje, kai į Ukrainą įsiveržė Rusija. Prasidėjo karas ir viskas pasikeitė. Bendromis Italijos, Šveicarijos, Vokietijos, Skandinavijos ir Baltijos valstybių koncertinių įstaigų pastangomis buvo skubiai pradėtas organizuoti ansamblio „Kijevo solistai“ koncertinis turas, pradėta rinkti parama Ukrainai.

„Mes grojame už taiką“, – sako Anatolijus Vasilkovskis, ansamblio „Kyjivo solistai“ meno vadovas.

„Sunku išreikšti savo emocijas žodžiais... mūsų šeimos yra Ukrainoje ir su jomis palaikome ryšį kiekvieną dieną – su tėvais, broliais, seserimis bei giminaičiais. Šiuo metu mūsų darbas yra sunkus, bet mes grojame. Muzika padeda mums šioje situacijoje ir mūsų pareiga yra atstovauti Ukrainos kultūrai“, – teigia vadovas.

Ansamblį sudaro garsūs muzikantai iš visos Ukrainos, dauguma jų yra nacionalinių ir tarptautinių konkursų nugalėtojai. Už išskirtinius pasiekimus reprezentuojant Ukrainos kultūrą pasaulyje orkestras gavo Ukrainos užsienio reikalų ministerijos „Ukrainos kultūros ambasadoriaus pasaulyje“ titulą.

Lietuvos kultūros atašė Skandinavijoje Liana Ruokytė Jonsson ansambliui „Kijevo solistai“ surengė net dešimties koncertų turą Skandinavijoje – Švedijoje ir Norvegijoje. Gastroles Šiaurės šalyse pradedančiame koncerte Stokholmo koncertų salėje kovo 27 d. apsilankė Jo Didenybės Švedijos karalius ir karalienė, koncertą transliavo Nacionalinė Švedijos televiziją SVT ir transliacijos metu buvo renkamos aukojamos lėšos per Radiohjälpen (Radijo pagalba), skirtos humanitarinei pagalbai Ukrainos kariuomenei ir civiliams. Po gastrolių Baltijos valstybėse, kurias organizuoja ilgametės bendražygės – koncertų įstaigos Lietuvos nacionalinė filharmonija, „Latvijas koncerti“ ir „Eesti kontsert“, orkestras vėl grįš į Skandinaviją.

Balandžio 9 d. iš Norvegijos ansamblis „Kyjivo solistai“ atvyks į Lietuvą – čia Lietuvos nacionalinė filharmonija su partneriais – Kauno valstybine filharmonija, Plungės kultūros centru, koncertine įstaiga Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, Visagino kultūros centru surengs ciklą koncertų, kurių programoje skambės ukrainiečių kompozitorių klasikų ir žymiausių nūdienos kūrėjų Maksymo Berezovskio, Valentino Silvestrovo, Myroslavo Skoryko, Oleksandro Shymko įstabiausi kūriniai, styginių ansambliui aranžuotos ukrainiečių liaudies dainos, vieno žymiausių italų filmų muzikos kompozitoriaus Nino Rota koncertas styginiams ir 14-mečio jaunuolio, būsimo muzikos genijaus Felixo Mendelssohno-Bartholdy 10-oji simfonija.


Ukrainos nacionalinio kamerinio ansamblio „Kyjivo solistai“ gastrolės Lietuvoje:

Balandžio 10 d. 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje

Balandžio 12 d. 19 val. Šiaulių kamerinėje salėje „Polifonija“ / RESURREXIT

Balandžio 13 d. Plungės kultūros centre

Balandžio 14 d. 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje

Balandžio 15 d. 18 val. Visagino kultūros centre


Ukrainos nacionalinio kamerinio ansamblio „Kyjivo solistai“ gastrolių Lietuvoje programa:

Nino Rota – koncertas styginių orkestrui

Oleksandr Shymko – „Seno miško sapnai“ («Сни старого лісу») styginių orkestrui

Myroslav Skoryk – „Melodija“ a-Moll (1965)

Ukrainiečių liaudies daina „Plaukia antelė“ (Плине кача)

Felix Mendelssohn – Bartholdy – Simfonija Nr. 10

Valentin Silvestrov – „Tyli muzika“ („Silent music“)

Maksym Berezovskiy (1745-1777) – simfonija G-dur Nr.2

Ukrainos himnas


Bilietus platina TicketMarket.lt

Partneriai