VU Šiaulių akademijos botanikos sodo lankytojus džiugins „Resurrexit“ festivalio garbei pasodinta naujai išvesta gėlė

VU Šiaulių akademijos botanikos sodo lankytojus džiugins „Resurrexit“ festivalio garbei pasodinta naujai išvesta gėlė

Įkėlimo data: 2023-06-08

Saulėtą vasaros dieną, birželio 7-ąją, VU Šiaulių akademijos botanikos sode – neeilinis įvykis. Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ rengiamo muzikos festivalio „Resurrexit“ garbei pasodinta selekcininko Edvino Misiukevičiaus išvesta gėlė viendienė.

Didžiausia Šiaurės Lietuvos pavasario muzikos šventė balandžio mėnesį vyko jau 40-ąjį kartą, todėl, kaip sako KĮ „Polifonija“ vadovė Nijolė Saimininkienė, festivalį norėjosi įprasminti kitaip. Kadangi šventė tradiciškai rengiama Velykų savaitės metu, o ši krikščioniška šventė simbolizuoja atgimimą, festivaliui prisiminti nuspręsta pasodinti gėlę, kuri pražystų baltos spalvos žiedu.

„Idėja pasodinti gėlę įprasminant pavasarį vykusį festivalį kilo spontaniškai. Jai įgyvendinti svarbiausia buvo surasti selekcininką, kuris užsiima gėlių veisimu. Pirmas mūsų sąraše buvo Edvinas Misiukevičius, kuris jau yra išradęs 78-ias viendienių gėlių veisles“, – pasakojo „Polifonijos“ kultūrinės veiklos vadybininkė Julija Kot-Kazymirko.

Šią idėją pasveikino ir palaikė VU Šiaulių akademijos botanikos sodo direktorius dr. Martynas Kazlauskas, kuris mielai sutiko įsodinti gėlę akademijos sode. Simboliška, kad festivaliui dedikuotas augalas žydės netoli scenos, kurioje vyksta įvairūs kultūriniai ir edukaciniai renginiai. Šiauliečiai ir miesto svečiai galės grožėtis baltos-kreminės spalvos žiedu liepos mėnesį pražystančia Resurrexit pavadinta viendiene, kuri lankytojų akis džiugins iki pat rugpjūčio vidurio.

Kaip pasakojo selekcininkas E. Misiukevičius, Resurrexit gėlė yra išvesta iš dviejų puikiomis savybėmis pasižyminčių, užsienyje sukurtų veislių, iš kurių išvestos dvi dukterinės veislės, viena jų – būtent Resurrexit. Laiko sukurti šiai veislei prireikė nei daug, nei mažai – apie 10 metų.

„Šiame darbe svarbiausia savybė yra kantrybė, o jos aš turiu daug“, – juokavo nuo vaikystės gėlių veisimu užsiimantis E. Misiukevičius.

„Šia gėle norime įprasminti ne tik mūsų rengiamo festivalio pavadinimą, bet ir padovanoti dovaną visiems šiauliečiams bei padėkoti gausiai jame dalyvaujantiems muzikos mylėtojams, kurių ausis džiugina atlikėjai iš visos Europos“, – džiaugėsi J. Kot-Kazymirko.

„Polifonijos“ vadovai linki, kad Resurrexit gėlė pritrauktų ja pasigrožėti norinčių lankytojų tiek, kiek klausytojų sutraukia „Resurrexit“ festivalis. Liepos mėnesį žiedą iškleisiančiai gėlei bus rengiamas ir „Polifonijos“ koncertas.

Partneriai